Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

TOGG İçin Kritik Tarih Belli Oldu! Şarj İstasyonları Nerelerde Olacak?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, yerli otomobil TOGG projesi hakkında önemli açıklamalar yaptı. Tüm dünyada elektrikli otomobillere olan ilgi giderek artarken Türkiye’de de TOGG hamlesi merakla bekleniyor.

Vatandaşların elektrikli otomobillere olan ilgisini artıran TOGG projesiyle ilgili önemli bir detay daha gün yüzüne çıktı. Bakan Yardımcısı Kacır, TOGG projesiyle ilgili yaptığı açıklamasında bu sefer farklı bir konuya dikkat çekti.

Batarya ve şarj istasyonlarını gündeme getiren Kacır, 2022 yılında bu alanda çok önemli gelişmeler yaşanacağını söyledi. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, kamuoyunun gündeminden düşmek bilmeyen yerli otomobil TOGG hakkında açıklamalar yaptı.

Elektrikli Şarj İstasyonları Nerede Kurulacak?

Elektrikli Şarj İstasyonları Nerede Kurulacak?
Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, henüz Türkiye’nin pek çok yerinde elektrikli araçlar için şarj istasyonları bulunmadığını hatırlattı. Ülkemizde elektrikli otomobil devrimi için bazı sorunlar olduğunu belirten Kacır bunların en kısa sürede çözülmesi için çalışmalara ara vermeksizin devam ettiklerini dile getirdi.

Buna göre Türkiye’nin dört bir yanında elektrikli şarj istasyonları kurulacak. Elektrikli şarj istasyonlarının kurulumu ile ilgili teknik standartları yayınladıklarını belirten Kacır şunları söyledi: “İl il, ilçe ilçe şarj istasyonu ihtiyacını belirledik. Buna yönelik destek mekanizmalarını tasarladık. 2022 yılı sonunda TOGG'un satışlarını destekleyecek şekilde, Türkiye'nin dört bir yanında hızlı şarj istasyonlarımızı hazır hale getirmeyi hedefliyoruz.”

TOGG Kendi Bataryasını Üretecek

TOGG ile birlikte Türkiye’de elektrikli mobilitenin yaygınlaşmasına büyük katkı sunulmuş olacak. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Kacır, TOGG’un kendi bataryasını üretmesi için Gemlik’te tesis kurulduğunu belirtti.

Yerli otomobil bataryasının üretimine çok kısa bir süre sonra Gemlik’te resmen başlanacak. TOGG bu sayede sadece bir elektrikli otomobil değil aynı zamanda bataryadan otonom sürüşe kadar farklı sistemlerin ve teknolojilerin üretileceği bir marka haline gelecek.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,082
Son üye
ikrammüslim
Üst