Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

TOGG İçin Heyecanlandıran Hazırlık! Öncelik 12 Bin 500 Adet


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) için geri sayım devam ediyor. Bursa’nın Gemlik ilçesinde yapım aşaması devam eden TOGG tesisinde pek çok süreçte sona gelindi. Dev fabrikanın çatı montajı ve boya tesisinin çelik montajı tamamlandıktan sonra sıradaki aşamaya geçildi.

Mustafa Yılmaz’dan Önemli Açıklamalar

Mustafa Yılmaz’dan Önemli Açıklamalar
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, Türkiye’nin ve Avrupa’nın ilk doğuştan elektrikli motora sahip C-Suv segmetin TOGG hakkında yeni açıklamalar yaptı. Başkan Yılmaz, mevcut koşullar altında, Türkiye'de 6 bin elektrikli araç ve 2 binin üzerinde şarj istasyonu bulunduğunu ifade etti. Önümüzdeki yıl sonunda TOGG'un üretim bandından inecek olması ve Paris Anlaşması'nın Türkiye'de yürürlüğe girmesiyle elektrikli araç sayısının artması bekleniyor.

Bunun için 2022 ve 2023 hedefleri doğrultusunda ülkenin dört bir yanına elektrikli şarj istasyonları kurulmaya başlandı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Yılmaz, "En tutucu projeksiyon dahi 2030'da elektrikli araç sayısının ülkemizde 1 milyon adede çıkabileceğini gösteriyor. Ülkemizde, 2023'te 75 bini aşkın elektrikli araç ve 12 bin 500 şarj soketi olmasını öngörüyoruz. Şu an 818'i özel kullanım olmak üzere 3 bin 36 şarj soketimiz bulunuyor.” ifadelerini kullandı.

12 Bin 500 Şarj Soketi Hazırlığı

Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği bu sürecin daha kısa sürede sona erebileceğine dikkat çeken Yılmaz, 2022 yılının ilk yarısı bitmeden şarj hizmetine göre mevzuat çıkaracaklarını kaydetti. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, “Şarj ağı işletme lisansları akaryakıt dağıtım lisanslarına benzer bir şekilde olacak.

Herhangi bir ihale veya münhasırlık olmayacak ama teşvik veya başka yollarla istasyon kurdurulma yöntemi düşünülebilir.” dedi. TOGG ve diğer elektrikli araçların çok hızlı bir şekilde satılması durumunda, acil ihtiyaç görülürse, şarj ağı işletmecilerine ilave şarj istasyonu kurma yükümlülüğü getirilecek.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,103
Son üye
josesulo
Üst