Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

TOGG İçin 3 Şirketten Ortak Çalışma Yürütüyor! TOGG CEO’su Gürcan Karakaş Açıkladı


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Türkiye’nin ve Avrupa’nın ilk doğuştan elektrikli SUV model aracı olan TOGG çalışmaları devam ediyor. Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği elektrikli otomobil hakkında TOGG CEO’su Gürcan Karakaş yeni açıklamalar yaptı. 12. Boğaziçi Zirvesi kapsamında otomobil sektörünün geleceğini değerlendiren Karakaş, önemli ortaklık anlaşmalarından ilk defa söz etti.

Panelde konuşmacılardan biri olan CEO Gürcan Karakaş, akıllı cihaz olarak tanımladıkları otomobilin etrafındaki akıllı ekosistem üzerine çalıştıklarını söyledi. Bu sistemde bağlantılı ve keyifli bir deneyim yaşatacak çözümler aradıklarını kaydeden Karakaş, 3 tane şirketin bunun için bir araya geldiğini söyledi: “Biz A'dan B'ye giderken keyif de almak istiyoruz. Dolayısıyla bizim için mesela şu an üç tane oyun şirketi bir araya geldi. Bu konular üzerinde çalışıyorlar.”

Oyun Şirketlerinden Geliştirme Çalışmaları

Oyun Şirketlerinden Geliştirme Çalışmaları
Uluslararası İş Birliği Platformu (UİP) tarafından düzenlenen 12. Boğaziçi Zirvesi basında da büyük ilgi gördü. Panelin en önemli konuklarından biri de Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) yöneticisi Gürcan Karakaş oldu. Karakaş panelde yaptığı konuşmasında dünyada müthiş bir dönüşüm yaşandığını ve bununla birlikte yeni fırsatların da ortaya çıktığını söyledi.

Özellikle gelişen teknoloji ile birlikte sosyal hayattaki sistemlerden ve mega trendlerin tetiklenmesiyle otomobilin yaşam alanına dönüşmesini öne çıkardı. Sadece bir otomobil değil aynı zamanda akıllı bir cihaz tanımladıklarını kaydeden Karakaş, iş modelleri ile oluşacak ekosistemi geliştirmeye başladıklarını belirtti. TOGG’un elektrikli otomobil kadar bir teknoloji markası olduğunu hatırlattı.

“TOGG Bir Yaşam Alanı Olacak”

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş konuyla ilgili yaptığı açıklamasında akıllı ekosistem geliştirme konusunda şunları söyledi: “Biz bugün artık teknolojinin desteğiyle, bağlantılı araçlarla, otonom araçlarla, aracın kullanımına odaklanmayacak olursak evimizde, ofisimizde neler yapabilirsek otomobilde onları yapabiliyor olacağız.

Dolayısıyla orası bir yaşam alanı olacak. Böyle olunca da başından itibaren sıfırdan kurulan şirketler bizim gibi otomobilden fazlasını hedefleyerek yola çıkıyorlar, biz de öyle yaptık.”
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst