Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg Gerçekten yerli mi ?

images (2).jpeg

Öncelikle merhabalar bu konu bir kaç kere tartışma konusu oldu togg gerçekten yerli mi ?

Yerli sözcüğü öncelikle bu anlama gelmektedir: "yurt içinde yapılan ya da yurdun kendine özgü niteliklerini taşıyan." Anlamına gelmektedir.Mesala en basit örnekler arasında "volvo" gelebilir. Mesala volvo diyince ilk başta aklımıza işveç geliyor ama aslında volvo nun bir çok parçası Çin parçası var şimdi biz volvoya İsveç arabası diyebilirmiyiz diyemeyiz ama volvo diyince o ülkeye ait olduğu için İsveç malı diyoruz. Şuanda biz geç kaldık ama güzel oldu şuanda ileri teknoloji ye ayak atmış olduk artık ileri teknoloji olarak elektrikli arabalar olacaktır çünkü artık Avrupa dizel ve benzinli arabaları 2035 te yasaklayacak ve yerini elektrikli arabalar alacak ve buna türkiyede dahil.
resized_bdd99-d8e068f7benzinliarac.jpg

Togg un yeni fiyatları açıklandı ve şuanda piyasaya göre uygun fakat bir çok kişi ilk başta alınmaz diyor onların da kendilerine göre aklılık payı var onlardan sırasıyla şöyle;

1: elektrik istasyonu eksikliği

2: Araba arızalandıgi zaman oto servis eksikliği

Demek istedigim bütün olumsuzlukları unutup ileri bakmak gerekir şuanda ileri teknolojiye adım atıyoruz.

ersinozden

Üye
Evet sadece Volvo değil bunu diğer bütün markalar için söyleyebiliriz önemli olan patent kimin elinde mesela iphone abd malı ama Çin üretiyor bir sürü genelleme yapmak mümkün neyse gelelim 1. Soruna şarj istasyon meselesi büyük şehirlerde sorun yok her yerde var uzun yolculuklar da ise sıkıntı ama 500 km menzilli olan olur ise bence yine sıkıntı yaşanmaz diye düşünüyorum 2.Sorun arabanın arıza yazılımsal olur ise zaten uzaktan hallederler mekanik sorun ise bosch car servisleri ile anlaşma sağlandı diye haber okudum kısaca büyük sıkıntı olmaz ise bizleri yolda bırakabilmek bir araç değil

Evet sadece Volvo değil bunu diğer bütün markalar için söyleyebiliriz önemli olan patent kimin elinde mesela iphone abd malı ama Çin üretiyor bir sürü genelleme yapmak mümkün neyse gelelim 1. Soruna şarj istasyon meselesi büyük şehirlerde sorun yok her yerde var uzun yolculuklar da ise sıkıntı ama 500 km menzilli olan olur ise bence yine sıkıntı yaşanmaz diye düşünüyorum 2.Sorun arabanın arıza yazılımsal olur ise zaten uzaktan hallederler mekanik sorwun ise bosch car servisleri ile anlaşma sağlandı diye haber okudum kısaca büyük sıkıntı olmaz ise bizleri yolda bırakabilmek bir araç değil
Bende o kısımlara takılmıyorum da bazı kişiler yerli ve milli kavramına ve belirttiğim kavrama takılıyor yoksa çok doğru bir adım attık ileri teknolijiye adım oldu bu geç oldu ama güzel oldu

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
2,459
Kullanıcılar
9,990
Son üye
mrtylmz53