Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg Geliyor: Yüzde 99’u Tamamlandı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Ekonomi piyasalarının yukarı yönlü harekelerinin etkisi ile birlikte pek çok alanda olduğu gibi otomotiv sektöründe de fahiş fiyatlara rastlanmaya başlandı. Yeden parçaların zamlanması, direkt olarak araç satış fiyatlarını da etkiledi. Ek olarak 2020 yılından bu yana hayatımızda olan, son aylarda aşıların ve toplum bağışıklığının kazanılmasının etkisi ile zararları nerede ise sıfırlanmış olsa da ilk yılında epey bir kayıplar yaşanmasına sebep olan koronavirüs ile birlikte ortaya çıkan çip krizi de araç üretim sürecini ve araçların fiyatlarını etkileyen unsurların başında geldi.

Yaşanan çip krizi sebebi ile benzinli ve dizel otomobillerin üretimi ara ara sekteye uğrarken ilgili araç gruplarının karbon salınımı sebebi ile çevreye verdikleri zararlar da benzinli ve dizel otomobillerin üretimlerinde düşüş yaşanmasına neden oldu. Tüm bu gelişmeler ışığında artan elektrikli otomobil üretimi, yeni bir pazar oluştu ve böylelikle de bu rekabetçi pazar içerisinde üretici firmaların yarışı ortaya başladı.

Firmalar arasında ki rekabete Türkiye de yerli ve doğuştan elektrikli otomobili Togg ile dahil olacağını duyurdu. Aylardır süren test süreci ile seri üretimin yapılacak Gemlik tesisi çalışmaları, nihayet sona yaklaşmaya başladı. Son olarak resmi Twitter hesabından duyuruda bulunan Togg, çalışmaların yüzde 99’unun tamamlandığını müjdeledi.

Togg'dan Yeni Paylaşım!

Togg'dan Yeni Paylaşım!
Togg'dan Yeni Paylaşım! Bir süredir devam eden Gemlik Tesisinin inşa çalışmalarına ilişkin yeni bir paylaşımda bulunan Togg, yerli aracın seri üretime geçmesini bekleyen milyonları heyecanlandırdı. “Bizi izlemeye devam edin” notu ile paylaşılan videoda, tesisin çalışmalarında sona yaklaşıldığı görüldü. Ayrıca firma “Gemlik tesisimizde çalışmalar planlarımız doğrultusunda ilerliyor. Bu ay yapılan çalışmaların detayları videomuzda.” yazılı bir paylaşım daha yaparak müjdesini vermiş oldu.

Yüzde 99'u Tamamlandı!

Edinilen bilgilere göre gövde tesisinin yüzde 99’u tamamlanarak deneme üretimlerine başlandı. Ayrıca basınçlı hava sistem ve kaynak makineleri elektrik hatları da tamamlandı.

Yüzde 98'i Tamam!

Gemlik Tesisi ile ilgili edinilen diğer bilgiye göre ise montaj tesisinin yüzde 98’inin tamamlandığı öğrenildi. Ayrıca ekipman kurulumunda son aşamaya geçildiği ve hatların devreye alınması çalışmalarına da başlandığı kaydedildi.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst