TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

TOGG Fiyatı Ne Kadar Olacak? En Yetkili İsimden Fiyat Açıklaması

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,114
Tepkime puanı
225
2022 yılının son çeyreğinde üretim bandından inmesi planlanan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) yakından takip ediliyor. Dünyanın dört bir yanında elektrikli otomobillere yönelik gelişmeler merak edilirken yerli otomobil için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Vatandaşların merak ettiği TOGG, 2022 yılının sonunda yollara inmeye başlayacak.

Proje hakkında önemli açıklamalar TOGG CEO’su Gürcan Karakaş’tan geldi. Geçtiğimiz günlerde basına tanıtımı yapılan TOGG, yeni logosuna kavuşmuştu. Vatandaşlar bu gelişmelerin ardından “TOGG fiyatı ne kadar olacak?” sorusunun yanıtını aramaya başladı. Fiyatın rekabetçi olacağını kaydeden Gürcan Karakaş dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Geçtiğimiz günlerde gazeteci Fatih Altaylı ile röportaj yapan Karakaş, araç üretim maliyetinin 40 bin Euro civarında olacağını söylemişti.

TOGG CEO’sundan Rekabetçi Fiyat Açıklaması

TOGG CEO’sundan Rekabetçi Fiyat Açıklaması
Milyonlarca vatandaş yerli otomobil TOGG’un 2023 yılındaki satış fiyatını merak etmeye başladı. Üretim tesislerinde çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği TOGG fiyatı hakkında rekabetçi olabileceklerini belirten Karakaş şunları söyledi:

“2023'te pazara girdiğimizde ülkemizde en fazla satılan C segment SUV'ların elektrikli araç olmayacağını düşündüğümüzden dolayı içten yanmalı araçlardan pazar payı almamız gerektiğini bilerek her şeyi planladık. Dolayısıyla 'günümüzde eğer C segmentinde bir SUV'un rekabetçiliğiyle rekabet edebilir misiniz' diye sorarsanız 'evet, rekabet edebiliriz.”

TOGG’dan Markalaşma Adımları

Marka çalışmalarının planlandığı şekilde devam ettiğini söyleyen TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, yurt dışı pazarlarında da araştırmalar yaptıklarını kaydetti. TOGG tasarımlarının pek çok yerde tescil edildiği ve batarya üretimi konusunda da Farasis Energy firmasıyla ortaklık kurulduğunu aktardı.

Ayrıca TOGG, Avrupa pazarına yönelik ilk hamlesini de Almanya’dan gerçekleştirdi. TOGG, Almanya'nın 12 inovasyon merkezinden biri olan Stuttgart'taki de:hub'da tamamına sahip olduğu, TOGG Europe GmbH adıyla şirket kurmak için başvurusunu tamamladı. Öte yandan bilişim vadisinde de TOGG Kullanıcı Laboratuvarı faaliyete geçti. Bu sayede TOGG’un kullanacağı yenilikçi teknolojiler test sürecinden geçebilecek.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Çevrimiçi

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,925
Mesajlar
3,576
Kullanıcılar
5,226
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst