Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg Fabrikasının Hızlı Yükselişi Kayda Geçti!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (Togg) markasıyla başlatılan yerli otomobil projesi büyük ilgi görüyor. Togg tarafından çekilen hızlandırılmış görüntüler, Gemlik ilçesindeki fabrikanın nasıl inşa edildiğini bir kez daha gözler önüne serdi. Türkiye’nin yerli ve milli otomobili milyonlarca kişi tarafından heyecanla bekleniyor.

Togg, geçtiğimiz günlerde ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen Consumer Electronics Show (CES 2022) fuarında sahne aldı. İlk kez dünya sahnesine çıkmayı başaran Togg, son 3 yılda hızlı bir yükseliş yaşadı. Togg CEO’su Gürcan Karakaş, teknoloji devlerinin sahne aldığı bu fuarda sunum yapmış ve duygusal anlar yaşamıştı.

Togg Fabrikasında Son Durum

Togg Fabrikasında Son Durum
Bursa’nın Gemlik ilçesinde inşa edilen Togg fabrikasında 14 bin 600 ton çelik montajı tamamlandı. Ayrıca 33 bin metrekare çatı panel montajı ve 19 bin 734 metrekare kör kalıp montajında sona gelindi. Gemlik fabrikasında boyahane inşaatı devam ediyor. Yerli otomobil Togg üretiminde büyük bir görev üstlenecek 250 adet robotun yer alacağı seri üretim bantlarının kuruluş aşaması hızlandırıldı.

Bu aşamaları gösteren, hızlandırılmış video paylaşımının gelmesi milyonlarca Togg severi heyecanlandırdı. Togg resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlar büyük ilgi gördü.

Togg 100 KM Hıza 4.8 Saniyede Ulaşacak

CES 2022 fuarında da ilgi çeken markalardan biri olan Togg, 2023 yılında üretim bandından inmesi planlanan araçlarının özelliklerini tanıttı. Togg piyasaya ilk çıktığı zaman 200 ile 400 beygir güce sahip olacak. Yerli otomobil Togg, 0’dan 100’e sadece 4.8 saniyede çıkacak ve 500 km menzil sunacak.

Mobility ekosistemine uygun ve entegre edilen bir sistemle yerli otomobil Togg rakiplerine meydan okuyacak. Togg CEO’su Gürcan Karakaş’ın üretimle ilgili yaptığı açıklamada, seri üretimin 2023’ün 1. çeyreğinde başlayacağı belirtildi. Öte yandan yerli otomobil Togg, Çinli enerji devi Farasis ile ortak oldu ve SIRO isimli şirketi kurdu. SIRO, yine Bursa’nın Gemlik ilçesinde kurulan tesiste elektrikli otomobil için batarya hücresi ve modül üretimi yapacak.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst