Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

TOGG deneyim merkezleri hangi illerde olacak?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Yeni dönemde ortaya çıkan olumsuz ekonomik göstergeler araç üretimlerinde kullanılan yedek parçaların maliyetlerinin de artmasına sebep oldu. Bu durum sıfır kilometre ve ikinci el araç modellerinin satış fiyatlarına direkt olarak yansırken üretici firmaları da zor duruma düşürdü. Ek olarak yeni dönem ile birlikte çip krizinin etkisinin artması ve ülke yönetimlerinin sıfır karbon hedeflerini resmen açıklamaları, benzinli ve dizel araçların üretimlerini sıkıntıya sokarak fiyatların daha da yükselmesine sebep oldu.

Benzinli ve dizel araç modellerinin üretim süreçlerinde ve üretim stratejilerinde yaşanan gelişmeler, üretici firmaların çoğunluk ile elektrikli motorlara sahip olan araç modellerine yönelmelerini sağladı. Hem çevreye olan zararlarının daha düşük olması hem gelişen teknolojinin bariz örneklerinden olmaları hem de artan akaryakıt fiyatları göz önünde bulundurulduğunda içten yanmalı motorlara sahip olan araç modellerine kıyas ile uzun vadede daha karlı olmaları, elektrikli otomobil modellerinin pazar paylarının giderek artmasına aracılık etti.

Bugün birçok bilindik/ bilinmedik araç üreticisi firmadan arka arkaya elektrikli otomobil tasarımları açıklamaları gelirken ülkemiz de 29 Ekim tarihinde resmen açılmış olan Gemlik Fabrikası ile birlikte yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg’u seri üretim bandına çıkardı. Zorlu iklim ve hava şartlarında test edilen yerli otomobil hem ülkemizden hem de diğer dünya ülkelerinden tam not alırken “akıllı cihaz” olarak adlandırılan Togg’un sektöre sağlayacağı katkıda şimdiden merak konusu oldu.

Açılış töreninde renklerine ve diğer modellerine ilişkin de önemli açıklamalar yapılan yerli otomobil Togg’un seri üretimine son sürat devam edilirken bugün birçok kişinin merak ile beklediği satış sürecine ilişkin yeni bir bilgi geldi. Geleneksel ve modern satış tekniklerinin bir araya getirileceği tahmin edilen Togg, deneyim merkezlerinin açılacağı yerleri açıkladı.

Bayi Satışı Olmayacak!

Bayi Satışı Olmayacak!
Bugün giderek dijitalleşen dünya şartları çerçevesinde birçok şirket satış stratejisini ilgili platformlar üzerinden yürütmeye karar verdi. Henüz Togg’un seri üretimine geçilmeden önce yerli aracın satış sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan yetkililer, elektrikli otomobilin de güncel satış stratejisine ayak uyduracağını ve bayilik sistemi ile satışa sunulmayacağını belirtti.

togg_4313.jpeg
Togg’un seri üretimine geçilmiş olması ile birlikte firmanın satış stratejisi resmen şekillenmeye başladı. Buna göre aracın online olarak satışa sunulacağı bilgisi kesinleşirken ülkenin çeşitli noktalarına kurulacak olan deneyim merkezleri ile tüketicilere aracı deneyimle fırsatının sunulacağı bilgisi kaydedildi.

Deneyim Merkezlerinin Yerleri Belli Oldu!

Togg’dan gelen resmi açıklamaya göre firma ilk deneyim merkezini bu ay içerisinde İstanbul Zorlu’da açacak. Sonrasında ise Ankara, İstanbul, Adana, Bursa ve İzmir’de deneyim merkezleri açılacak. Togg, yakın zaman içerisinde 5 şehirde açacağı deneyim merkezleri için personel alımı sürecini de başlattı. Yerli firma LinkedIn platformu üzerinden danışman ilanlarını yayınladı.
 

Ekli dosyalar

  • togg_443.jpg
    togg_443.jpg
    50.4 KB · Görüntüleme: 144
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst