Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg CEO’su Müjdeyi Verdi: Deneme Üretimi Başlıyor!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Ekonomi piyasalarında gözlenen olumsuz gelişmeler birçok sektörde olduğu gibi otomotiv sektöründe de derin izler bıraktı. Parçaların fiyatlarının artması ile birlikte içten yanmalı motorlara sahip olan araçların üretilmesi, maliyet olarak üretici firmaları zorlamaya başladığı için araç fiyatları da otomatik olarak zamlandı. Tüm bu gelişmelere ek olarak temeli koronavirüs salgınına dayandırılan çip krizinin ortaya çıkması da içten yanmalı araçların üretimlerini sıkıntıya düşürdü.

2 yılı aşkın süredir hayatımızda olan ancak son aylarda toplum bağışıklıklarının kazanılması ile birlikte etkisini azaltan koronavirüs salgını, ilk başladığı dönemlerde fabrikaların kepenk kapatmalarına sebep olmuştu. O süreç içerisinde başlayan çip krizi, bugün de üretici otomotiv firmalarının araç üretimlerini sıkıntıya düşürdü. Otomotiv sektörüne direkt olarak etki eden bunca gelişmeye ek olarak karbon salınımı yüksek olan içten yanmalı motorlu araçların üretimi konusunda da kısıtlama kararları alınmaya başlandı. Tüm bu gelişmeler ışığında elektrikli otomobil üretimine yönelen üretici firmalar, yeni yıla girilmesi ile birlikte arka arkaya yeni ürünlerine ilişkin haberler yayınladı.

Üretici firmaların değişen araç üretimi anlayışlarına, Rusya- Ukrayna savaşından ötürü artan akaryakıt fiyatları altında ezilen vatandaşlar da destek vermeye başladılar. Uzun vadede bakıldığında içten yanmalı araçlara göre oldukça karlı olan elektrikli otomobiller, sürücülerin ilgi odağı olmayı başardı. Elektrikli otomobil piyasasında yaşanan olumlu gelişmelere, Türkiye de dahil olmaya karar verdi. Bir süredir hazırlıkları devam eden yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg için geri sayıma başlayan firma, deneme üretimlerine başlanacağını duyurdu.

Togg CEO'sundan Açıklama!

Deneme Üretimi Başlıyor!
Yerli otomobil Togg’a ilişkin soruları yanıtlayan CEO Mehmet Gürcan Karakaş, TRT Haber’e konuştu. Karakaş, şu ifadeleri kullandı: “Temmuz ayının sonu, ağustos ayının başı gibi deneme üretimlerine başlıyoruz. Hatlarımızda ilk kez üretim yapacağımız için araçların nasıl üretileceğini de öğreniyoruz. Ekimin sonu kasımın başı gibi de seri üretim için hazır olacağız. Ancak bu üretip, pazara dahil edeceğiz anlamını taşımıyor. Önce ürettiğimiz araçları Avrupa’da yer alan sertifikasyon merkezlerinde gerçekleştirilen testlere göndereceğiz. O testler de 3- 5 ay içerisinde tamamlanacak.”

"Fiyatı Pazar Belirleyecek!"

Togg’un satış fiyatına ilişkin de açıklamalarda bulunan CEO Karakaş, aracın fiyatının pazar tarafından belirleneceğini ifade etti. Karakaş, sözlerine şu şekilde devam etti: “Biz kimlerden pazar payı alabileceğimizi biliyoruz. Doğal olarak aracımızı hangi segmentte konumlandıracağımızı ve segment içerisinde de rekabetçi olacağımızı biliyoruz.”

"Bataryayı Da Kendimiz Üreteceğiz!"

Karakaş, aracın seri üretimine başlanması ile birlikte kendi bataryasının da üretilmeye başlanacağını açıkladı.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,082
Son üye
ikrammüslim
Üst