Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

TOGG CEO’su Karakaş’tan Fiyat ve Yeni Model Açıklaması!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), son açıklamalara göre 2022 yılında seri üretime başlayacak. Türkiye’de milyonlarca vatandaşın merakla beklediği TOGG yıl sonunda üretim bandından indirilecek ve 2023 yılında yollardaki yerini alacak.

Araç hakkında yapılan son açıklamalarda fiyatının 1 milyon TL civarında olabileceği iddia edilmişti. Konuyla ilgili son gelişmeleri değerlendiren TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, fiyat hakkında dikkat çekici açıklamalar yaptı.

"Adet Artınca Fiyatlar Ulaşılabilir Olacak"

Adet Artınca Fiyatlar Ulaşılabilir Olacak
Sektörde TOGG fiyatı ile ilgili temel unsurun ulaşılabilirlik ve rekabetçilik olduğunu dile getiren Gürcan Karakaş, vatandaşları heyecanlandırdı. Gelişen ekosistemle birlikte ulaşılacak araç adetleriyle de alakalı bir fiyatlandırma olduğunu dile getiren Karakaş şunları söyledi: “Sonuçta ulaşılabilirlik veya rekabetçilik sadece ve sadece bulunduğunuz segmentle ilgili değil, ekosistemle beraber ulaşacağınız adetlerle de alakalı.

Biz 5 modelle beraber 'en maksimize edilmiş' Türkiye pazarına baktığımızda adetlere ulaşabileceğimizi düşünüyoruz. Bunun belki küçük araç büyük araç şeklinde yer değiştirme olabilir.” Süreçte hala esnek bir zamana sahip olduklarını dile getiren Gürcan Karakaş, sürecin sonuna gelindiğinde fiyat açısından daha ulaşılabilir noktalar olacağını kaydetti.

Türkiye’de milyonlarca vatandaşın merakla beklediği TOGG fiyatı hala netlik kazanmadı. Yetkililer, 2023 yılında yollarda görmeye başlayacağımız TOGG için net fiyatların üretimin ardından belirleneceğini söyledi.

Pazarın İhtiyacına Göre Farklı Modeller

TOGG’un SUV modelinden sonra tüketicinin ihtiyaçlarına göre Citroen Ami ve Renault Twizy gibi küçük elektrikli otomobiller de üretilebileceği iddia edildi. Bu iddialar hakkında gelecekte mikro mobilite çözümlerinin uygulanabileceğini belirten TOGG CEO’su Gürcan Karakaş şunları aktardı:

“Bu biraz pazardaki fırsatların gelişimiyle alakalı. Bizim 15 yıllık planımız bunun dışına çıkamayacağımız anlamına gelmiyor. Yaptığımız ürünlerin yanında bahsettiğimiz mikro mobilite çözümleri teknik anlamda çok daha hızlı harekete geçirilebilecek ürünlerden oluşuyor.”

Karakaş son olarak 2023 yılının ilk çeyreğinde TOGG ve diğer akıllı cihazların satışına başlanacağını belirtti.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst