Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg Çalışanı “Türkler Geliyor” Notuyla Paylaştı: Onlarcası Üretildi!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Sene başında yukarı yönlü hareketleri hızlanan ekonomi piyasalarının yedek parça maliyetlerini arttırmış olması ve devam eden çip krizinin araç üretim sürecini sıkıntıya düşürmesi, sektörde hizmet veren ve sektöre yeni dahil olmaya hazırlanan tüm firmaları elektrikli otomobil üretimine yönlendirdi. Bir süre önce yalnızca bilindik üretici firmaların bir girişimi olarak değerlendirilen elektrikli otomobiller, son günlerde gündemden düşmemeye başladı. Yalnızca ekonomik göstergelerden ötürü değil ülkelerden gelen sıfır karbon hedefi açıklamaları ile de üretimlerine bir nevi kısıtlama getirilen içten yanmalı motorlara sahip araç modelleri, yerlerini yavaş yavaş elektrikli otomobil modellerine bırakmaya başladı.

Bazı firmalar benzinli ve dizel modellerinin yanlarına elektrikli otomobil tasarımlarını eklerlerken bazıları ise sektöre direkt elektrikli otomobil tasarımları ile giriş yapmaya hazırlandıklarını duyurdu. Henüz sektörde olmayan ancak sektörde doğuştan elektrikli otomobil modeli ile adeta bir devrim yaratacak olan Togg, sesini duyurmaya başladı. Bir süre önce Türkiye’nin mobilite ekosistemini oluşturacağını ve bu kapsamda da yalnızca bir araç üreticisi olarak kalmayacağını ifade eden yerli firma, 29 Ekim tarihinde açılışı gerçekleştirilmiş olan Gemlik Fabrikası’nda akıllı cihazın seri üretim sürecini resmen başlattı.

Türkiye’nin 61 yıllık yerli otomobil hasretini dindirmek üzere çağın getirileri ile birlikte yola çıkan Togg, Cumhuriyet’in 99’uncu kuruluş yıldönümünde Gemlik Fabrikası’nı faaliyete geçirdi. 100’ü aşkın akıllı robot ile C segment SUV model akıllı cihazın üretim sürecini yürütmeye devam eden firma hem ülke vatandaşlarını hem sektörü hem de diğer ülkelerin otomotiv sektörlerini harekete geçirdi. Yerli otomobile sahip olabilmek adına fiyatının açıklanmasını dört göz ile bekleyen vatandaşlar, hükümet yetkililerinden ve Togg yetkililerinden gelen “herkes tarafından ulaşılabilir olacak” açıklamaları karşısında umutlandı.

Ek olarak hem kamu bankalarını hem de özel bankaları uygun faizli Togg kredisi için ellerini taşın altına koymaya davet eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerli otomobile erişim konusunda vatandaşa destek olunacağının ipuçlarını da vermiş oldu. Şubat ayında ön satışa açılacak olan yerli otomobil için halen bir fiyat açıklaması gelmezken aracın en geç mart ayının sonunda trafiğe çıkmış olacağı bildirildi. Yerli ve doğuştan elektrikli otomobile erişim sağlamak isteyenler için İstanbul’da ilk deneyim merkezi de açıldı. Vatandaşları heyecanlandıran tüm bu gelişmelerin üzerine Togg çalışanından yeni bir paylaşım geldi. Twitter hesabı üzerinden paylaşmış olduğu görüntüde fabrikanın içinden çekilmiş detaylara yer veren firma çalışanı, heyecanı doruklara çıkardı.

Brandalı Araçları Görüntüledi!

Brandalı Araçları Görüntüledi!
Daha önce de Gemlik Fabrikası’nın içerisinden çekilen görüntüler sosyal medyaya düşmüş ve sosyal medya kullanıcıları tarafından yakından takip edilmişti. Bugün ise herkesi heyecanlandıran yeni bir görüntü geldi. Bir Togg çalışan fabrikanın içerisinde üzerinde branda bulunan onlarca otomobili görüntüledi. Togg çalışanından gelen bu paylaşım sosyal medya kullanıcılarını ayağa kaldırdı.

"Türkler Geliyor!"

Yan yana ve arka arkaya dizilmiş olan brandalı yerli otomobilleri video kaydına alan Togg çalışanı, paylaşımının üzerine “Türkler geliyor” notunu düştü.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst