Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg C-Sedan Fiyatı ve Satış Tarihi Hakkında Açıklama Geldi


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (Togg) marka adıyla harekete geçen grup, ilk yerli elektrikli otomobili üretmek için çalışmalara devam ediyor. Türkiye’nin yerli ve milli otomobili Togg C-sedan modelini tanıttı. ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen CES 2022 fuarında ilk defa yurt dışında görücüye çıkan Togg, dünya lansmanını gerçekleştirdi.

Türkiye’de milyonlarca kişi tarafından büyük beğeni toplayan C-SUV modelinden sonra şimdi de C-sedan modeli tanıtıldı. Vatandaşların da büyük bir sürpriz olarak karşıladığı bu tanıtımda söz alan Togg CEO’su Gürcan Karakaş, “Arabanın akıllı bir cihaza evrildiğini görüyoruz ve yeni bir yaşam alanı burada ortaya çıkıyor. Dolayısıyla biz ilk günden itibaren bu yaşam alanını aslında tasarladık.” dedi.

Togg C-Sedan Ne Zaman Satılacak?

Togg C-Sedan Ne Zaman Satılacak?
Yerli otomobil Togg C-Sedan, CES 2022 fuarında da otomotiv sektör temsilcilerinden büyük ilgi gördü. 0’dan 100’e hızlanması 4.8 saniye olan Togg için 500 km menzil sunulduğunu hatırlatan CEO Karakaş şunları söyledi: “Bunlar ilk günden itibaren kıyaslama mukayese yoluyla belirlediğimiz hedefler.

Ve tabi bunların da mobility ekosistemine entegre edilmesi gerekiyor.” Togg araçlarının üretiminde en yetkili isim olan CEO Gürcan Karakaş, yerli elektrikli otomobilin 2022 yılının 4. çeyreğinde seri üretime hazır olacağını söyledi. Sertifikasyon çalışmaları tamamlandıktan sonra Togg’un seri üretimi 2023 yılının 1. çeyreğinde başlamış olacak. Otomobilin 2023 yılının sonuna doğru üretim bandından indirilmesi ve yollardaki yerini alması bekleniyor.

Togg C-Sedan Satış Fiyatı Belli Mi?

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Togg marka adıyla üretilen yerli otomobilin satış fiyatı da merak konusu oldu. Şirketin en yetkili ismi Gürcan Karakaş, yerli otomobil Togg fiyatı hakkındaki sorulara bugüne kadar net cevap vermekten kaçındı.

Piyasa koşullarına göre Togg’un satışa sunulacağı tarih itibarıyla en rekabetçi ve ideal fiyattan yerli otomobilin satılacağını ifade etti.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,054
Son üye
zekayi
Üst