Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg Bataryalarını Üreten Siro’ya Önemli Transfer

ADMİN

Admin
Yönetici
Yerli otomobil Togg, bu yılın sonunda üretim bandından inerek yollardaki yerini almaya hazırlanıyor. Bu süreçte Togg ile birlikte önem taşıyan batarya üretim şirketinden önemli bir hamle geldi. Togg ile birlikte büyük işlere imza atması beklenen Siro Silk Road Temiz Enerji Depolama Teknolojileri şirketinin yönetiminde iki ciddi değişiklik yaşandı.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (Togg) marka adıyla faaliyetine başlayan yerli otomobil şirketi, Çin merkezli Farasis Energy ile ortaklık kurmuştu. Bu ortaklık kapsamında faaliyete geçen Siro Silk Road Temiz Enerji Depolama Teknolojileri şirketinde yeni bir transfer gündeme geldi. Türkiye ve çevresindeki ülkelerde elektrikli otomobiller başta olmak üzere otomotiv dışı uygulamalar için enerji depolama çözümleri geliştiren bu şirket şimdiden dikkatleri üzerine çekmeye başladı.

Siro Üst Düzey Yöneticileri Değişti

Siro Üst Düzey Yöneticileri Değişti
Siro şirketinin üst düzey yöneticilerine yeni atamalar yapıldı. Uluslararası alanda tecrübeye sahip yöneticiler odağında atılan bu değişiklik sektörde büyük ilgi gördü. Bu kapsamda şirketin Ticari Genel Müdürü N. Özgür Özel oldu. Teknik Genel Müdür pozisyonuna ise deneyimli isimlerden Zafer Kara getirildi.

Her iki üst düzey yöneticinin de kariyerinde Volkswagen ve Fiat gibi markalardaki geçmiş tecrübeleri öne çıkıyor. Togg CEO’su Gürcan Karakaş, Togg ile beraber yürüyen Siro şirketinin yönetiminde yapılan bu atamalar hakkında açıklamalar yaptı. Özel ve Kara gibi yöneticilere yeni görevlerinde başarılar dileyen Togg CEO’su Gürcan Karakaş şu ifadeleri kullandı: “Togg’da olduğu gibi Siro’da da küresel deneyimi olan değerleri projemize kazandırma kararlılığımızı sürdürüyoruz.”

Yüksek Kariyerli Yöneticiler Atandı

Öte yandan Farasis Energy Kurucu Ortağı, CTO’su ve Siro Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Keith Kepler atamaları yorumladı. Farasis şirketinin gelecek yıllarda Çin dışındaki en önemli ortaklıklarından biri olan Siro’nun bu yeni atamalarla daha da kuvvetlendiğine dikkat çeken Kepler, yöneticilere görevlerinde başarılar diledi.

Siro’nun, batarya piyasasında önemli bir rol oynaması ve Avrupa’ya ileri teknoloji enerji depolama çözümleri sunması bekleniyor. En az 25 yıllık uluslararası tecrübeye sahip yöneticilerin şirkete atanması sektörde büyük ilgiyle karşılandı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
2,459
Kullanıcılar
9,990
Son üye
mrtylmz53