Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg Akıllı Cihaz Testinden Muhteşem Performansla Geçti


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Türkiye’nin yerli otomobili Togg için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Yerli otomobil ile ilgili güncel gelişmeler milyonlarca kişi tarafından yakından takip ediliyor. Sosyal medyada büyük ilgi gören Togg’un resmi hesabından yapılan paylaşımlar nefesleri kesti. Yerli otomobil Togg, piyasaya sürülmeden önce akıllı cihaz testlerine sokuluyor. Bu testlerden muhteşem sonuçlar alan Togg, parmak ısırtan performansı ile tüm dikkatleri üzerine çekti.

Türkiye’nin yerli otomobili Togg, milyonlarca vatandaşın büyük bir heyecanla beklediği projeler arasında yer alıyor. Otomobilin ne zaman piyasaya çıkacağı merak konusuyken bir yandan da Togg resmi hesabının paylaşımları dikkatle takip ediliyor. Togg’un üretileceği fabrikadaki hazırlıklar tam gaz devam ederken projede ciddi ilerleme kaydedildi. Fikri ve sınai mülkiyeti yüzde 100 Türkiye’ye ait küresel bir marka oluşturma amacına yönelik önemli adımlar atılmaya devam ediliyor.

Togg’un Sosyal Medya Hesabından Yeni Paylaşım

Milyonlarca kişinin takip ettiği Togg’un resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlar büyük ilgi gördü. Togg’un yollara inmesini bekleyenleri heyecanlandıran paylaşımda Avrupa’nın en temizi olan Gemlik Kampüsü’nde deneme testleri yapıldığı görüldü. Sayısı hızla artan akıllı cihazların testlerine devam edilirken ortaya çıkan sonuçlar adeta parmak ısırttı. Yerli otomobil Togg CEO’su Gürcan Karakaş, üretim süreci hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Türkiye’nin ilk doğuştan elektrikli, sıfır emisyonlu ve akıllı otomobili olan Togg C SUV modelinin detaylarına değinen Karakaş şunları söyledi: “Togg’un C-SUV modeli, sınıfının en uzun aks mesafesi, en geniş iç hacmi, en iyi hızlanma performansı ve en düşük toplam sahip olma maliyeti gibi özellikleriyle de rakiplerinin önünde yer alacaktır.” CEO Karakaş ayrıca, Togg markasının ilk akıllı cihazı, 2023 yılının ilk çeyreğinde önce Türkiye’de bu tarihten yaklaşık 18 ay sonra ise Avrupa’da yollara çıkacağının müjdesini verdi.

Sadece 25 Dakikada Şarj Edilecek

Sadece 25 Dakikada Şarj Edilecek
Togg SUV modelinin 300 ve 500 kilometre olacak şekilde iki farklı menzil seçeneği ile piyasaya çıkacağını duyuran Karakaş şunları söyledi: “200 ve 400 beygir güç sunacak, 200 BG'likversiyon 7,6, 400 BG'lik versiyon ise 4,8 saniyede 0'dan 100 km/s hıza ulaşacak, bataryası yüzde 80 doluluğa hızlı şarj ile 25 dakikada ulaşabilecektir. Türkiye'nin şarj alt yapısını güçlendirmek üzere de bir şirket kurmuş, bu amaçla bin adet hızlı şarj istasyonu kurmak üzere çalışmalarına başlamıştır.”

Sanayi Bakanı Varank’tan Yatırım Açıklaması

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Togg ile otomotiv dünyasında doğru zamanda doğru teknolojiye yatırım yapıldığının altını çizdi. Hızla büyüyen bir sektöre dikkat çeken Varank, “Belki geleneksel motosikletlerin üretiminde dünyadan bir parça geride kalmış olabiliriz ancak, elektrikli motosikletler hususunda önümüzde açık olan fırsat penceresini de yakalama imkanımız var.” MOTED tarafından düzenlenen 1. Türkiye Motosiklet Çalıştayı’na katılan Varank, “Mart ayında inşallah TOGG'a hep beraber binebileceğiz. Yüzde yüz elektrikli, masrafı yok. Çevre dostu bir arabaya hep beraber bineceğiz.” ifadelerini kullandı.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst