Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

TOGG açılımı nedir?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,249
Tepkime puanı
261
Yerli otomobil TOGG açılımı nedir? Yerli Otomobil İle İlgili Bilinmesi Gerekenler neler? sorusu merak konusu olmakla birlikte, üretilen SUV tipindeki arabanın pek çok donanıma sahip son model teknoloji ile üretilmiş olması, detaylara dikkat edildiği zaman ilgi çekici konuları da beraberinde getirmektedir.

Elektrikle çalışan bir model olan yeri arabanın henüz bir ismi bulunmamakla birlikte, bunun için çalışmalar başlatılmıştır.

Togg açılımı nedir? Yerli Otomobil Hakkında Merak Edilenler​

Yerli otomobilin logosu, dikkat edilen detaylar arasında yer alırken; yerli otomobil TOGG açılımı nedir sorusu ise pek çok kişi tarafından merak konusu olmaktadır. Yerli otomobil, elektrik enerjisine dayalı olarak üretilmiş ve son teknoloji kullanılarak tasarlanmıştır. Yerli otomobilin tanıtımda ise her detay verilmeyip, genel bir anlatım ile otomobilin teknik özellikleri ve dış görünüşü hakkında ön bilgi verilmiştir.

TOGG açılımı: Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu demektir. Yerli otomobili üreten kişiler içerisinde; markanın CEO’su, yöneyim kuru üyeleri, yönetim kurulu başkanı ve çeşitli ortaklar bulunmaktadır. Yerli otomobil, üretim aşamasında bu kişiler ile birlikte tasarlanmış ve geliştirilmiştir.

Yerli otomobilin logosu ise; Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk üretilen arabası olan Devrim Arabaları ile benzerlik göstermektedir. T harfinin logonun ortasına yerleştirilmesi ve çevresini saran yarım ay şeklindeki çemberin, Türkiye Cumhuriyeti kısaltması olarak tasarlandığı düşünülmektedir.

Bunun dışında ise TOGG kısaltmasının baş harfi olan T harfinin kullanıldığı da, düşünceler arasında yer almaktadır. TOGG açılımı nedir sorusuna yönelik açıklamaların yapıldığı bilinmekte olup, iki seçeneğin de doğru olma olasılığı yüksektir.

Togg ile ilgili Bilinmesi Gerekenler​

TOGG açılımı nedir sorusuna cevap verirken, otomobile verilen ismin TOGG olduğunu düşünmek yanlış olur. Henüz mevcut bir isme sahip olmayan yerli otomobilin, TOGG olarak anılmasının sebebi, TOGG bünyesinde üretilmesinden kaynaklanmaktadır. Tasarım aşamasında, İtalyan otomobil tasarımcısı olan Pininfarina ile ortak çalışmalar yürüten TOGG, özellikle Anadolu kültürünü yansıtacak motiflere yer vermiştir.

Elektrik ile çalışacak otomobilin 30 dakikadan kısa bir süre içerisinde hızlı şarj edilebilmektedir. Otonom ürüş tekniği ile teknolojik pek çok özelliği de bünyesinde barındıran yerli otomobilin, sensörleri sayesinde kendiliğinden durup kendiliğinden kalkabilecek donanımda tasarlanmıştır. Dünyada ilk kez kullanılacak olan holografik asistan teknolojisine de sahip olmasıyla birlikte, tümsek gibi çeşitli engellerin de sürücü tarafından fark edilmesinde etkin rol oynamaktadır.

Birden fazla sürüş modunun bulunduğu yerli otomobilin aynı zamanda, dokunmatik kontrol ekranı da bulunmaktadır. Konforlu bir şekilde tasarlanmış olan yerli otomobil, spor arabalar kategorisinde ve dört çekişli olarak üretilmiştir. Farklı renkler kullanılarak üretilen yerli otomobilin, Türk yapımı olduğunu destekler şekilde çeşitli geleneksel motiflere de yer verilmektedir. Devrim arabalarından sonra ilk defa Türk yapımı olarak büyük yankılara sebep olan yerli otomobilin seri üretimine ne zaman geçileceği ise şuan için belli değildir.

TOGG bünyesinde üretilen yerli otomobilin, gelecekte elektrik gücü ile çalışan başka araçlar üretilmesinde de etkili olacağı düşünülmektedir. Bu kapsamda çalışmalar devam etmekte ve yerli otomobil modelinin geliştirilerek beş farklı tasarımda üretilmesi beklenmektedir.

Uzun dönemde yapılması planlanan bu farklı beş tasarımının, yine İtalyan otomobil tasarımcısı Pininfarina tarafından ya da Türk tasarımcılar tarafından yapılacağı ise netlik kazanmamıştır. Yerli Otomobil İle İlgili Bilinmesi Gerekenler neler? Yerli otomobil TOGG açılımı nedir? Yerli Otomobil Hakkında Merak Edilenler neler? bunları açıkladık.
 
Son düzenleme:

Katılım
11 Şub 2021
Mesajlar
242
Tepkime puanı
68
Togg açılımı nedir sorusuna güzel bir cevap. Kısaca Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu anlamına gelmektedir.
 
Cevap


Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,457
Mesajlar
5,046
Kullanıcılar
9,974
Son üye
Yasincbn29
Üst