Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

TOGG 40 Bin Uçaklı Dijital Konvoyla ABD’ye Uçtu!

ADMİN

Admin
Yönetici
Tüm dünyada elektrikli otomobillere olan ilgi giderek artarken, Türkiye’de de benzer bir heyecan yaşanıyor. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), üretim faaliyetlerine başlamak için gün sayarken bir yandan da uluslararası alanda tanıtım faaliyetlerine önem veriyor. Yerli ve milli otomobil TOGG, ABD’de düzenlenecek fuar için yola çıktı.

ABD’nin Las Vegas şehrinde 5 – 8 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan tüketici elektroniği fuarı (Consumer Electronic Show CES) yeni teknolojilerin sahne aldığı bir fuar olacak. Bu fuara dünyanın en büyük teknoloji firmaları katılacak. CES 2022 fuarında yerini alacak olan markalardan biri de TOGG oldu. Türk Hava Yolları’na ait hava kargo taşımacılığı markası Turkish Cargo, TOGG’u ABD’ye götürmek üzere yola çıktı.

Yerli Otomobil TOGG ABD Yolcusu

Yerli Otomobil TOGG ABD Yolcusu
Atatürk Havalimanı’ndan ABD’ye taşınacak TOGG’un SUV modeli fuarda sergilenmek üzere yola çıktı. TOGG yeni logosu ile tanıtılacağı için de vatandaşlar tarafından ayrı bir heyecanla karşılandı. THY görevlileri tarafından büyük bir titizlikle uçağa yüklenen 3 ton ağırlığındaki TOGG, Boeing 777F tipi TK6361 sefer sayılı kargo uçağıyla saat 17:30’da ABD’ye hareket etti.

Konuyla ilgili duygu ve görüşlerini paylaşan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı şunları söyledi: "Milli Bayrak Taşıyıcısı olmanın verdiği sorumlulukla ve dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olmanın gücüyle; Türkiye'nin otomobilini, ülkemizin teknoloji ihracatını dünyanın dört bir tarafına ulaştırıyor olmanın heyecanı içerisindeyiz. Ülkemizin en iddialı projesi olan Togg'un dünya lansmanına yaptığımız katkı Türk Hava Yolları ailemiz için bir gurur vesilesidir."

TOGG Dijital Konvoyu Dikkat Çekti

TOGG'un Turkish Cargo tarafından gerçekleştirilecek küresel marka yolculuğuna oluşturulan 40 bin uçaklı "sanal konvoy" eşlik etmesi sosyal medyada büyük ilgi gördü. Proje destekçileri için özel oluşturulan "www.yolunuzacikolsun.com" internet sitesi üzerinden kişiselleştirilmiş uçak modelleriyle dijital konvoya katılım sağlandı. 40 bin uçaklı konvoy ABD’ye doğru yola çıktı.

Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,468
Kullanıcılar
10,118
Son üye
ismail28