Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

TOGG 30 Dakikada Hızlı Şarj Özelliğine Sahip Olacak


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Türkiye’de milyonlarca vatandaş merakla Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) aracını bekliyor. 2022 yılı sonunda piyasaya sürülmesi planlanan TOGG için geri sayım devam ediyor. Fiyat konusunda da geçtiğimiz günlerde kamuoyunda telaffuz edilen rakamların gerçeği yansıtmadığı öğrenildi.

Bunun üzerine Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş, fiyatlandırmanın 2022 yılı sonunda ve 2023 yılının başında belli olacağını ifade etti.

30 Dakikada Hızlı Şarj Özelliği

30 Dakikada Hızlı Şarj Özelliği
Türkiye’de satılan mevcut araçlar içinde rekabetçi bir fiyatla piyasaya girmesi beklenen TOGG şimdiden heyecan yaratıyor. Teknolojik bakımdan çok ilgi çekici özelliklere sahip olan TOGG şarjı hakkında önemli bir detay ortaya çıktı.

Yerli otomobilin fiyatı kadar şarj süresi de rekabetçi olacak ve 30 dakikada yüzde 80 oranında şarj edilecek. Bu açıklamalar TOGG CEO’su Gürcan Karakaş’tan geldiği için TOGG bekleyenler daha da heyecanlandı. TOGG CEO’su ayrıca şarj altyapısının elektrikli aracı kullanma kapasitesini destekleyip desteklemeyeceği sorusuna da yanıt verdi.

Karakaş “Şarj konusu korku olmaktan çıkacak” diyerek TOGG bekleyenlerin bu konudaki endişelerini ortadan kaldırdı. Nüfus ve trafiğin yoğun olduğu her 25 kilometrekare alanda bir şarj ünitesi kurulması planlanıyor. Bu sayede ülkenin büyükşehirleri adeta elektrikli şarj istasyonları ile örülecek.

2022 Yılı Sonunda Piyasada

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), çok rekabetçi özellikleri ve fiyatı ile milyonlarca vatandaşı şimdiden heyecanlandırıyor. otomobil sektöründe tedarik ve çip krizi devam ederken CEO Gürcan Karakaş, “Doğru planlama ile yaptığımız rezervasyonlar sayesinde bu krizden etkilenmeyeceğiz” dedi.

Karakaş, TOGG üretim bandından indirilme tarihi olarak 2022 yılının sonuna işaret etti. Enerjide dışa bağımlı olmayıp kendi bataryasını üretecek olan TOGG, 2023 yıllında yollarda olacak. İlk elektrikli SUV araç olarak da otomotiv sektöründe büyük ilgi görecek.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst