Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Tesla’nın Türkiye’ye Gelmesi Togg Satışlarını Nasıl Etkiler?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Elektrikli otomobil denilince akla ilk gelen markalardan Tesla, geötiğimiz gün resmi web sitesi üzerinden güncelleme yapmıştı. Türkiye’de aralarında İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerin de bulunduğu 10 ilde kendi şarj istasyonlarını kuracağını duyurdu. ABD merkezli elektrikli otomobil devinin bazı modellerinin de Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor.

Bu süreçte yerli otomobil Togg ile Tesla arasındaki rekabetin kızışması söz konusu oldu. Uzmanlar Togg ile Tesla arasında Türkiye pazarında yaşanacak elektrikli otomobil rekabetini değerlendirdi. ABD’li teknoloji devi Tesla'nın Türkiye pazarına girmesi ve 10 şehirde şarj istasyonu konumu eklemesi otomotiv piyasasında büyük heyecan yarattı.

Uzmanlar Tesla’nın Türkiye Kararını Değerlendirdi

Uzmanlar Tesla’nın Türkiye Kararını Değerlendirdi
Tesla’nın Supercharger adını verdiği elektrikli araç istasyonlarını Türkiye’de 10 ilde kuracağını açıklaması, elektrikli otomobil sektöründe heyecanla karşılandı. Uzmanlar, elektrikli araçların daha fazla görüleceği illerde bu istasyonların kurulma planını mantıklı buldu. Bunun dışında Tesla şimdiye kadar sadece kendi markasının araçlarına bu istasyonlar üzerinden hizmet veriyordu.

Ancak Türkiye’de kurulacak Supercharger istasyonlarında sadece Tesla marka elektrikli otomobil modellerinin mi yoksa tüm elektrikli araçların mı şarj edilebileceği konusu henüz netlik kazanmadı. Uzmanlar, Türkiye’de önümüzdeki yıllardan itibaren sayıları artması beklenen elektrikli araçların genellikle Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinde yoğunlaştığını düşünüyor.

Dolayısıyla bu bölgelerde faaliyete açılan Tesla Supercharger elektrikli otomobil şarj istasyonlarının sayısının da önümüzdeki dönemde artması bekleniyor. Tesla’nın da öncelik vereceği pazarların bu bölgeler olacağı düşünülüyor.

Tesla ve Togg Arasında Nasıl Rekabet Olacak?

Uzmanlar, Tesla ile Togg arasında Türkiye pazarında ciddi bir rekabet olacağını ifade etti. Togg’un akıllı bir cihaz olarak tasarlandığı söylendiği için Tesla modellerine göre daha üstün yanları bulunuyor. Araç üzerinden evin sıcaklığının ayarlanması ve elektriklerin açılması gibi kontrollerin olması Togg için büyük avantaj görülüyor.

Türkiye’de ve Almanya’da ortak Togg lansmanı yapılacağı söylentisi de rekabet üzerinde pozitif etki yaratacak. Bununla birlikte Tesla, Avrupa pazarında daha fazla satış yapabilmek için Almanya’da fabrika açtı. Burada ürettiği Tesla modellerini Türkiye’de satacak. Bu açıdan rekabetin Almanya üzerinden de devam etmesi bekleniyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst