Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Tesla’dan Sonra Volkswagen de Araçlarını Geri Çağırdı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Bir süredir yaşadığı çip sorunu ve ekonomi piyasalarında yaşanan olumsuz gelişmelerin yükseltmiş olduğu satış fiyatları ile gündeme gelen otomotiv sektörü, son bir haftadır üretici firmaların müşterilerine seslenmesi ile adından söz ettiriyor. Geçtiğimiz hafta bazı modellerinde gözlenen yazılım problemleri sebebi ile araçlarını geri çağıran Tesla’dan sonra bu kez de Volkswagen’den benzer bir açıklama geldi. Firma, toplamda 6 bin 500 aracını geri çağırdığını açıkladı.

Volkswagen’den Mevcut Müşterilerine Çağrı!

1937 yılında Almanya’da kurulan ve o günden bu yana gelişimini hızla sürdüren Alman Volkswagen, yeni dönemde de tasarlamış olduğu araçların donanım, performans ve yazılım özellikleri ile adından söz ettirmeyi başarıyor. Hem ülkemizde hem de diğer dünya ülkelerinde binlerce müşteriye sahip olan firma, yeni hafta itibari ile tasarlamış olduğu araçlar ile değil, bir duyuru ile gündeme geldi.

Volkswagen yönetimi tarafından yapılan açıklamaya göre Amerika’da bulunan 6 bin 500 aracın geri çağırılmasına karar verdi. Söz konusu çağrının yalnızca 2018- 2021 yılları arasında üretilen Tiguan modeli için geçerli olduğunu bildirdi. Ek olarak firma, spoiler sorunun tamirinin ücretsiz olarak yapacağını da bildirdi.

Geri Çağrışın Sebebi Belli Oldu!

Geri Çağrışın Sebebi Belli Oldu!
Volkswagen’in Amerika’da bulunan 6 bin 500 Tiguan kullanıcısı için yapmış olduğu geri çağırış duyurusunun sebebi de açıklandı. Firma, ilgili yıllar arasında piyasaya sürülmüş olan Tiguan modelinin arka spoiler düzeneğinde bir sıkıntı olduğunu ve bu sıkıntının araçlar seyir halinde iken ortaya çıktığını bildirdi.

Söz konusu çağrının sebebi ilk bakıldığında önemli bir başlık olarak gözükse de bu problemin seyir halinde iken ortaya çıkmasının, trafik akışı içerisinde bulunan diğer sürücülerin hayatlarını tehlikeye atabileceği bilgisi kaydedildi.

Spoiler Opsiyon Kapatıldı!

Volkswagen firmasının 30 Mart tarihi itibari ile tespit etmiş olduğu Tiguan spoiler probleminden sonra, bir süreliğine ilgili yıllarda üretilmiş olan ve satışa sunulan modellerde spoiler opsiyonuna yer verilmeyeceği bilgisi kaydedildi.

Daha önce de Avustralya’da bulunan araçları için benzer bir çağrı yapmış olan Volkswagen’in, aynı çağrıyı Türkiye’de bulunan otomobilleri için de yapıp yapmayacağı merak konusu oldu.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst