Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Tesla’dan Büyük Hata: 594 Bin Araç Geri Çağırıldı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Dünya otomotiv sektörü, ekonomik gelişmeler, çevresel faktörler ve tedarik sıkıntılarından ötürü üretim bandını farklı bir yöne çevirmek zorunda kaldı. Yaklaşık on yıl içerisinde araç modellerinin tamamen elektrikli ve hibrit olarak üretileceğini kaydeden otomotiv sektörü yetkililer, Rusya- Ukrayna savaşının etkisi ile artan akaryakıt fiyatlarından ötürü vatandaşların büyük bir kısmının da elektrikli araç modellerine yöneldiklerini belirtti.

Otomotiv sektörünün elektrikli araç modellerine ilişkin son zamanlarda kaydetmiş olduğu gelişimler göz doldururken, bu gelişimin öncüsü olarak kabul edilen otomotiv devi Tesla, yeni modelleri üzerinde çalışmaya devam ediyor. Araçlarının tasarımı, performansı ve donanım özellikleri ile dikkat çeken Tesla, araç üretimi konusunda oldukça titiz davranıyor.

Tesla’nın üretim sürecinde ve sonrasında gösterdiği özel tüm dünya ülkeleri tarafından biliniyorken, her elektronik mekanizmada olduğu gibi Tesla’nın araçlarında da bazı sıkıntılar ortaya çıkabiliyor. Bu kapsamda yeni bir duyuru yaparak 4 modelinde de boombox sıkıntısının olduğunu belirten Tesla, ilgili sıkıntı ile karşı karşıya kalan araçlarını geri çağırdı.

Tesla'dan 594 Bin Araç Sahibine Çağrı!

Tesla'dan 594 Bin Araç Sahibine Çağrı!
Ürettiği elektrikli araç modelleri ile otomotiv sektöründe adından sıklık ile söz ettiren ve yakın zaman içerisinde Türkiye sınırlarında da üretime başlayacak olan Tesla, yeni bir duyuru ile gündeme geldi. Tesla, yetkilileri kendilerinden araç satın almış olan müşterilerine seslendi.

Tesla tarafından resmen yapılmış olan duyuruya göre araçların yayaları algılamaları ve dolayısı ile kaza olasılığının en aza indirgenmesi için geliştirilmiş olan boombox yazılımında bir sıkıntı olduğu ve araçların yayalara tepki vermediği bilgisi kaydedildi. Şirket, ilgili sıkıntıya sahip olan 2020- 2022 Model S, Model Y ve Model X, 2017- 2022 Model 3 594 bin 717 aracını geri çağırdı.

Bayiye Gitmeye Gerek Kalmayacak!

Tesla’nın 594 bin 717 adet aracı için yapmış olduğu çağrı, gündeme bomba gibi düştü. Şirket, bu çağrının fiziksel olmayacağını ve uzaktan yazılım güncellemesi ile sorunların halledileceğini bildirdi.

İlk Çağrı Şubat Ayında Yapılmıştı!

Tesla, boombox sıkıntısı nedeni ile şubat ayı içerisinde de 578 bin 607 aracını geri çağırmıştı. Ancak görünen o ki o dönem için yapılan yazılım güncellemesi, sorunun çözülmesi için yeterli olmadı.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst