Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Tesla’dan 48 Bin Araca Geri Çağrı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Döviz kurlarında ve altın fiyatlarında gözlenen ani yükselişlerden sonra derin bir darbe alan otomotiv sektörü, araç fiyatlarına yüksek oranlı zamlar yansıtılmasına şahitlik etmişti. Ek olarak yeni döneme girilmesi ile birlikte koronavirüs salgınından kaynaklı olarak çip krizinin de ortaya çıkması, sektörün giderek bir çıkmaza doğru sürüklenmesine sebep oldu.

Ekonomi piyasalarında ve diğer alanlarda yaşanan olumsuz gelişmeler ile sık sık gündeme gelen otomotiv sektörü, mevcut problemlere bağlı olarak üretim rotasının yönünü değiştirmek zorunda kaldı. Son zamanlarda sektör temsilcileri ve araç firmaları tarafından yapılan açıklamalara göre hem mali hem de çevresel faktörlerden ötürü içten yanmalı motorlara sahip olan araç modellerinin üretimlerinde kısıtlamaya gidildiği ve teknolojinin de gelişmesi ile birlikte üretimin nerede ise tamamen elektrikli araç modellerine yöneldiği bilgisi kaydedildi.

Elektrikli araç modellerinin sıklık ile gündeme geldiği şu günlerde, bu modellerin üretiminde öncülerden biri olduğu bilinen Tesla, tasarladığı elektrikli araçların hem donanımları hem de diğer özellikleri ile sürücülerin ve sektör içerisinde yer alan diğer firmaların dikkatini çekmeyi başardı.

Ancak bu zamana kadar adından övgü ile bahsedilen firma, şubat ayından bu yana kariyer hayatına olumsuz gelişmelerin etki etmesine şahitlik etti. Geçtiğimiz günlerde bazı modellerinde boombox probleminin olduğunu duyuran ve bu neden ile de binlerce aracını geri çağıran Tesla, yeni bir çağrı yaparak bu sefer de Model 3 araçlarında sıkıntı olduğunu duyurdu.

48 Bin Araç Geri Çağrıldı!

48 Bin Araç Geri Çağrıldı!
Otomotiv devi olarak nitelendirilen Tesla, son zamanlarda CEO Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması ile bir nebze geride kaldı. Genel olarak olumlu bir grafiğe sahip olan firma, yaptığı son duyuru ile birlikte, sektörü şaşkına çevirdi.

İlk geri çağrı duyurusunu şubat ayı içerisinde yapan Tesla, geçtiğimiz günlerde yayınlamış olduğu yeni bir duyuru ile Model 3 araçlarında bir sıkıntının ortaya çıktığını duyurdu. Firma tarafından yapılan açıklama ile birlikte 48 bin araç ilgili problemin çözümü için geri çağrıldı.

Hız Göstergesinde Büyük Problem!

Tesla tarafından yapılan açıklamaya göre 48 bin aracın, Track modunda iken hız göstergesini görüntülememesinden ötürü geri çağrıldığı bilgisi kaydedildi.

Kablosuz Yazılım Uygulanacak!

Tesla, mevcut Model 3 probleminin kablosuz bir yazılım ile çözüme kavuşturulacağını bildirdi.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst