Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Tesla ve Volkswagen Avrupa Teslimatlarını Durdurdu!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Yeni dönemde otomobil üreticilerinin hem maliyet problemleri hem tedarik problemleri hem de ekolojik denge problemleri sebebi ile yöneldikleri elektrikli araç üretimi alanı, tüm dünya ülkeleri tarafından büyük talep görmeye devam ediyor. Yapılan araştırmalara ve otomobil üreticisi firmalardan gelen açıklamalara göre yaklaşık olarak 10 yıl içerisinde içten yanmalı motorlara sahip olan araçların üretiminin tamamen durdurulacağı bilgisi kaydedildi.

Otomotiv sektöründe yaşanan tüm bu gelişmeler ışığında elektrikli araç üretiminin kalitesi ve araçlarının tasarımı ile dikkat çeken firmaların başında gelen Tesla ve Volkswagen, yeni hafta ile birlikte araç teslimatı yaptıkları Avrupa ülkelerini şoke edecek olan bir karara imza attılar. İki otomotiv devi, pandemiden kaynaklı sebeplere bağlı olarak üretim süreçlerini durduklarını ilan ettiler.

Otomotiv Sektöründe Koronavirüs Alarmı!

Otomotiv Sektöründe Koronavirüs Alarmı!
2020 yılının başında Çin’in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan ve hem milyonlarca insanın ölmesine hem de ülkelerin ekonomik çöküntü içerisine girmesine sebep olan koronavirüs salgını, virüsün yeni mutasyonları ile hayatlarımızda yer alamaya devam ediyor.

Salgını kontrol altına alacak aşıların bulunması ve diğer koronavirüs önlemlerinin tespit edilmesi ile birlikte bir süredir stabil bir çizgide yönetilebilen koronavirüs salgını, yeni mutasyonların ortaya çıkması ile birlikte bazı ülkelerde etkisini tekrar arttırmaya başladı. Koronavirüs salgının tekrar alarm verdiği ülkelerin başında gelen Çin, liman kenti Şanghay’da çeşitli virüs önlemlerini geri getirdi. Bu kapsamda Şanghay’da hizmet veren Volkswagen ve Tesla fabrikaları, yeni önlemlerini ilan ettiler.

Volkswagen Üretimi Durdurdu!

Almanya’nın en büyük otomotiv firmalarından biri olan Volkswagen Çin’in Şanghay kentinde kurduğu fabrika aracılığı ile üretim yaparak Avrupa ülkelerine araç teslimatı sağlamaktadır. Ancak bir süredir hayatımızda olan koronavirüs salgının kentte tekrar aktif hale gelmesi ile birlikte, üretimi durdurma kararı alan Volkswagen, üretimin tekrar ne zaman başlayacağına dair resmi bir açıklamada bulunmadı.

Tesla’da Günlük 2 Bin Araçlık Zarar!

Çin’in Şanghay kentinde sahip olduğu fabrikada günlük 2 bin araç üretimi yapan Tesla da geri gelen koronavirüs salgını sebebi ile üretimi 2 günlüğüne durdurma kararı aldığını açıkladı. Sürecin uzayıp uzamayacağına dair henüz bir bilgi paylaşımı yapılmadı.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,074
Kullanıcılar
10,086
Son üye
msirikci
Üst