Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Tesla Üretimden Geçti, İnsanlıktan Sınıfta Kaldı!

ADMİN

Admin
Yönetici
Döviz kurlarında gözlenen dalgalı hareketler, pandeminin sebep olduğu çip krizi ve diğer yedek parça tedariklerinde bulunan problemler, otomotiv sektörünün bir süredir zorlu zamanlar geçirmesine sebep oluyor. Bir tarafta tüm bu olumsuz şartlar ile boğuşan, bir yandan da teknolojik gelişmeler ışığında üretim rotasını elektrikli araç modellerine yönlendiren sektör, yeşil finansmana bağlı olarak çeşitli gelişmeler kaydetmeye devam ediyor.

Hem dünya basınında hem de ülkemiz basınında nerede ise her yeni günde yeni bir gelişmenin kaydedildiği otomotiv sektörü, bu kez de gündeme otomotiv devlerinden biri olarak gösteren Tesla’yı manşete taşıdı. Elektrikli araç üretiminin liderlerinden biri olarak gösterilen firmanın Çin’in Şangay bölgesinde bulunan fabrikası için oluşturmak üzere olduğu çalışma planının detayları, 21.yüzyılın dünyasından “yok artık” dedirtti.

Tesla Giga Şangay Üretime Dönmeye Hazırlanıyor!

Tesla Giga Şangay Üretime Dönmeye Hazırlanıyor!
2020 yılında Çin’in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılmış olan koronavirüs salgını, 2 yılı aşkın süredir birçok sektörde çeşitli problemlerin gözlenmesine sebep oldu. Bu süreçten en çok etkilenen sektörlerden biri olan otomotiv sektörü, salgının seyrine bağlı olarak dönem dönem üretimi durdurma kararı almak zorunda kaldı.

Aşıların bulunması ve diğer virüs önlemlerinin alınmasından sonra etkilerini giderek azaltmaya başlayan koronavirüs salgını, geçtiğimiz haftalarda Çin’in Şangay bölgesinde tekrar kendini gösterdi. Artan vaka sayılarından sonra fabrikaların üretimi durdurmasına karar veren Çin hükümeti, bu kararının Tesla’nın Giga fabrikası için de geçerli olduğunu bildirdi.

Bir süredir üretim yapmayan Tesla Giga Şangay, yeni bir karar ile gündeme geldi. Elon Musk’ın CEO’su olduğu firma, Şangay fabrikası için kapalı üretim modeline geçmeye başladığını duyurdu.

Kapalı Üretim Modelinin Çalışma Şartları Belli Oldu!

Tesla yönetiminin salgın nedeni ile üretime ara vermek zorunda kalan Giga Şangay fabrikası için önermiş olduğu kapalı üretim modelinin çalışma şartları belli oldu. Açıklanan karara göre kapalı üretim modeline geçilmesi durumunda fabrika 7 gün boyunca üretim yapacak ve işçiler yeme, içme, kişisel temizlik, uyuma ve diğer ihtiyaçlarını fabrika sınırları içerisinde giderecekler.

Teklif Hükümete Sunuldu!

Tesla’nın Giga Şangay fabrikası için hazırlamış olduğu kapalı üretim çalışma modeli, Çin hükümetine sunuldu. Hükümetten gelecek cevap merak konusu olmuşken, Tesla’nın bu teklifi birçok vatandaş tarafından “insanlık dışı” olarak nitelendirildi.

Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,459
Kullanıcılar
9,991
Son üye
arel