Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Tesla, Rekabeti Artıracak İkinci Modelini Tanıtmaya Hazırlanıyor!

ADMİN

Admin
Yönetici
Yeni dönemde ortaya çıkan olumsuz ekonomi koşulları pek çok sektöre olduğu gibi otomotiv sektörüne de direkt olarak yansıdı. Döviz kurlarında gözlenen ani artışlar, araç üretim sürecinde ki maliyetleri ve diğer ekonomik verileri de artırdı. Ek olarak gelişen dünya teknolojisi içerisinde ekolojik dengenin giderek bozulması, otomotiv sektöründe ki üretim ayağının rotasının değiştirilmesine yol açtı.

Dünya genelinde faaliyet sürdüren otomotiv firmaları, içten yanmalı motorlara sahip olan araç üretimlerinde kısıtlamaya gitmeye karar verdi. Firmalardan yapılan açıklamalara göre yaklaşık olarak 10 yıl içerisinde benzinli ve dizel araç üretiminin resmen duracağı ve araç üretimlerinin tamamen elektrikli araçlardan oluşacağı düşünülüyor.

Elektrikli araç üretimi konusunda öncü olan Tesla, giderek üretim departmanını farklı bir rotaya çeviren otomotiv firmaları arasında rekabeti artıracak olan bir araç modeli için start verdiğini açıkladı. Elektrikli araç sektöründe ki baskınlığı ile bilinen Tesla’nın bu açıklaması hem ülke içerisinde hem de otomotiv sektöründe yer alan temsilciler tarafından heyecan ile karşılandı.

Tesla’dan Yeni Araç Açıklaması!

Tesla’dan Yeni Araç Açıklaması!
Otomotiv sektöründe ki gücü ile elektrikli araç üretiminde liderliği ele alan Tesla, birkaç ay önce ülkemizde de bir fabrika kurmaya yönelik çalışmalara başlamış ve hız kesmeden adımlar atan firma fabrikaya yönelik iş ilanlarını yayınlamıştı. Tesla’nın ülkemizde hizmet vermesi heyecan içerisinde beklenirken, otomotiv devinden bir müjdeli haber daha geldi. Ürettiği araçların hem tasarımları hem de performansları ile dikkat çeken Tesla, yeni dönemde 2’inci bir elektrikli araç için çalışmalara başladığını duyurdu.

İkinci Tesla Daha Uygun Fiyata Satışa Sunulacak!

Tesla Model 2 ismi ile satışa sunulacağı planlanan yeni elektrikli araç modelinin fiyatı, şimdiden merak konusu oldu. Piyasanın oldukça üzerinde elektrikli araç satışı ile dikkat çeken Tesla, yeni modelinin satış fiyatına dair henüz bir açıklama yapmadı. Ancak yapılan araştırmalara göre aracın 25 bin dolar bandından satışa sunulması bekleniyor.

Tesla Model 2’nin Özellikleri

Tesla’nın diğer araçlarına göre daha ucuza satışa sunacağı tahmin edilen Tesla Model 2’nin versiyonları ile piyasaya sürülmesi ancak tüm versiyonların yalnızca önden veya arkadan çekişli olması bekleniyor. Ayrıca aracın 100 kilometreye 8 saniyenin altında ulaşacağı da tahminlerin arasında yer alıyor.

Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,451
Kullanıcılar
9,858
Son üye
MURAT KALOĞLU
Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap