TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Tesla pil sorunları nedeniyle Norveç’te para cezasına çarptırıldı

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,115
Tepkime puanı
225
Tesla pil sorunları nedeniyle Norveç'te para cezasına çarptırıldı. Norveç'teki bir mahkeme, 2019'da yayınlanan bir yazılım güncellemesinin pil şarj hızlarını yavaşlatması ve bazı araçlarının şarjlar arasında seyahat edebileceği mil sayısını etkilemesinden sonra Tesla'ya para cezası verdi.

Norveçli haber platformu Nettavisen'e göre dava 30 müşteri tarafından açıldı . Her şikayetçi için para cezası 136.000 Norveç Kronu (11.500 £) tutarındadır.
Tesla, pil sorunları nedeniyle Norveç'te para cezasına çarptırıldı
Değişiklik, 2013 ve 2015 yılları arasında yapılan Tesla Model S araçlarını etkiledi. Söz konusu pil 2016'dan beri üretilmiyor. Nettavisen, Tesla'nın yanıt vermediğini, ancak şimdi temyize gidebileceğini söyledi. Şikayetçiler, pilleri "korumak" için tasarlanmış olmasına rağmen, güncellemenin hem menzili azalttığını hem de bazı Tesla sahipleri için Supercharger istasyonlarındaki pil şarj hızlarını etkilediğini savundu.

Bir müşteri, David Rasmussen, Electrek web sitesine Tesla Model S'deki menzilin güncellemeyi indirdikten sonraki beş hafta içinde 247 milden 217 mil'e düştüğünü söyledi. Reuters'in bildirdiğine göre Tesla, 2016 yılında Norveç'te araçlarının firmanın pazarlama materyalinde öne sürdüğü iddialarla eşleşmediğini söyleyen 126 müşteriyle mahkeme dışı anlaşmalar yaptı. Tesla pil sorunları adlı haberimizi elektrikli otomobil haberleri kategorisinde yayına aldık. Diğer yazıları ziyaret edebilirsiniz.
 
Son düzenleme:

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,928
Mesajlar
3,580
Kullanıcılar
5,293
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst