Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Tesla Model S ve Kia Niro EV en iyi elektrikli araç olma yarışı


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,249
Tepkime puanı
261
Bugün sizlere Elektrikli Otomobiller kategorisinde Tesla Model S ve Kia Niro EV en iyi elektrikli araç olma yarışı adlı yazımızı yazıyoruz. Tesla Model S ve Kia Niro EV modelleri içinden bakalım bu yarışı hangi model göğüsleyecek. yazımızın detaylarına bakabilirsiniz.

Tesla Model S ve Kia Niro EV en iyi elektrikli araç olma yarışı


JD Power, yeni otomobillerin ilk kalite ölçümü ve sıralamalarıyla tanınıyor, ancak şimdi şirket ilk kez özellikle elektrikli arabalara odaklanan bir çalışma yayınladı. İlk JD Power Elektrikli Araç Deneyimi Sahipliği Çalışması, EV modellerini sahiplik memnuniyetine göre sıraladı ve elektrikli otomobillere yönelik genel müşteri tutumlarına baktı. Bu yarışta en çok merak edilen kapışma ise Tesla Model S ve Kia Niro EV modelleri arasında oldu.

Tesla Model S, olası 1.000 puan üzerinden 798 puanla genel olarak en yüksek ve premium EV segmentinde en yüksek sırada yer aldı. Tesla Model 3, 790 puanla ikinci sırada yer alırken, premium segment için ortalama puan 782 puan oldu. Kia Niro EV, 782 puanla en yüksek seri pazar elektrikli otomobildi. Chevrolet Bolt EV, 745 puanla bu kategoride ikinci sırada yer alırken, onu Hyundai Kona Electric (743 puan) izledi.

Bu segment için ortalama puan 730 puandı. Menzil en büyük faktördü. JD Power küresel otomotiv kıdemli müdürü Brent Gruber, yaptığı açıklamada, çoğu araç sahibinin, listelenen EV'lerinden daha az araç kullandığını, ancak gerçek dünya menzilinin ilan edilene yakın olduğunu hala bilmek istediklerini söyledi.

Tesla Model S ve Kia Niro EV en iyi elektrikli araç olma yarışıTesla, geçen Haziran ayında ulaşan 402 millik bir Model S ile menzili kesinlikle tatmin ederken, Niro EV de bizi birkaç sürüşte harika gerçek dünya menziliyle şaşırttı . Tesla ayrıca önemli bir eğilime karşı çıktı. Araştırmaya göre, premium EV sahiplik deneyiminde kalite ve güvenilirlik en önemli faktörlerdi.


Yapı kalitesi genellikle Tesla'nın zayıf noktası olarak görülse de, bu durum sahiplerini caydırmıyor gibi görünüyordu. JD Power bir basın açıklamasında, "Tesla'nın kalitesinin düşük olduğu görülürken, Tesla sahipleri genel olarak daha çok memnunlar, bu da kalite sorunlarını gözden kaçırma isteklerini gösteriyor" dedi. Benzinli arabalara göre daha düşük sahip olma maliyeti de bir EV satın almanın ana faktörlerinden biri olarak belirlendi.

Aynı zamanda Volkswagen'in ID.4 crossover için ana adım noktalarından biri , ancak EV'ler için daha yüksek ön maliyetlerle, herkesin ilk başta anlayacağı bir kavram da değil.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,457
Mesajlar
5,046
Kullanıcılar
9,974
Son üye
Yasincbn29
Üst