Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Tesla Kar Sınırlarını Aştı: İlk Çeyrekte Yüzde 255 Kazanç!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
2021 yılının eylül ayından itibaren yükseliş trendi içerisinde olan dolar kuru, kasım ayı içerisinde bu göstergesine hız kazandırmış ve sonuç olarak aralık ayına gelindiğinde 18 TL seviyesine kadar yükselerek tarihi rekor seviyesini görmüştü. Dolar kuruna bağlı olarak hızla yükselen euro kuru da bu gelişmeler ışığında 20 TL seviyesine ve gram altın da bin 82 TL seviyesine kadar yükselmişti.

Geride bıraktığımız yılın son çeyreğinde ekonomi piyasalarında yaşanan tüm bu olumsuz gelişmeler, pek çok sektörde olduğu gibi otomotiv sektöründe de maliyetlerin artmasına ve dolayısı ile de hem ikinci el araç modellerinin hem de sıfır kilometre araç modellerinin fahiş fiyatlardan satışa sunulmasına sebep olmuştu.

Yeni yıla girilmesi ile birlikte mevcut problemlerin üzerine bir de pandemi temelli çip krizinin eklenmesi, otomotiv sektörünün iyiden iyiye bir çıkmazın içerisine doğru sürüklenmesine yol açtı. Otomotiv sektöründe gözlenen tüm bu gelişmeler ışığında kısıtlamaya gidilen içten yanmalı motor üretimi, firmaları ve uzun vadede daha yüksek kar sağlayacağını düşünen vatandaşları elektrikli araç modellerine doğru yöneltti.

Bir süredir elektrikli araç modellerine ilişkin güncel haberlerin arka arkaya geldiği şu günlerde, ilgili üretim ayağının öncülerinden sayılan Amerikalı Tesla, elektrikli araç üretiminden ve satışından kaynaklı olarak elde etmiş olduğu karları kamuoyu ile paylaştı.

Tesla 2022'nin İlk Çeyrek Raporunu Yayınladı!

Tesla 2022'nin İlk Çeyrek Raporunu Yayınladı!
Elektrikli araç tasarımları ve araçlarının performansları ile dünya geneline nam salmış olan Tesla, yeni dönemde de gelişimini sürdürmeye devam ediyor. Kısa zaman önce ülkemizi ziyaret eden Tesla CEO’su Elon Musk’ın gelişi ile birlikte ülkemizde de bir fabrikanın kurulacağının duyurulması, firmanın hizmet kapsamını genişletme konusunda sağlam adımlar ile ilerlediğini göstermiş oldu.

Tesla alanında yaşanan tüm bu gelişmelerden sonra firma 2022’nin ilk çeyreğine ilişkin hazırlanmış olan raporunu yayınladı. Firma tarafından yayınlanan raporda, kar oranı dikkat çekti.

Yüzde 255 Oranında Kart Artışı!

Tesla yetkilileri tarafından yayınlanmış olan rapora göre firmanın geçtiğimiz yılın aynı döneminde 1,1 milyar dolar kar etmiş olduğu ve bu tutarın 2022 yılının ilk çeyreğinde yüzde 255 oranında artarak 3,7 milyar dolara kadar ulaştığı bilgisi kaydedildi. Bu tutarın, daha önce yapılan analizler sonucunda elde edilen tutardan tam olarak 1 milyar dolar daha fazla olduğu bildirildi.

Hedef 1,5 Milyon Araç!

Tesla CEO’su Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya göre firmanın sene sonuna kadar 1,5 milyon araç üretimi yapacağı bilgisi kaydedildi.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst