TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Tesla Cybertruck Üretim Maliyetleri Tesla'yı Rakiplerinin Ötesinde Tutabilir

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,109
Tepkime puanı
225
My Tesla Weekend'den bir Cybertruck maliyet analizi videosuna dayanan Teslarati ile ilgili bir rapora göre, Cybertruck , Tesla'ya yaklaşmakta olan rakip elektrikli kamyonetlerin üretiminin yaklaşık yarısına mal olacak .

Tesla'nın bir süredir Cybertruck'ın en ucuz sürümünü yayınlamayacağını biliyoruz, ancak sonunda 39.990 dolarlık bir sürüm piyasaya çıkacak. Bu fiyat , diğerleri arasında GMC Hummer EV ve Rivian R1T gibi rakiplerin fiyatlarına kıyasla neredeyse inanılmaz görünüyor . Tesla, önce yalnızca daha pahalı Cybertruck sürümleri üretip satacağından, şirket büyük marjlar görmeye devam ediyor.


Tesla, genellikle önce arabalarının pahalı versiyonlarını yayınlar. İnsanlar söz verilen 35.000 $ 'lık Model 3'ü sonsuza kadar beklediler. Bu arada Tesla, daha pahalı Model 3 konfigürasyonlarını satarak oldukça büyük bir kar elde ediyordu. Model Y, Mart ayında ~ 50.000 $ başlangıç fiyatı ile piyasaya çıktı. Tesla geçtiğimiz hafta sonunda 41.900 $ 'lık Model Y Standart Serisinin lansmanını duyurdu.

Cyebrtruck söz konusu olduğunda, üretmenin bu kadar az maliyetli olmasının bazı nedenleri, ona baktığınız anda açık. Soğuk haddelenmiş paslanmaz çelikten yapılmıştır ve boyanmayacaktır. Boyahane ile uğraşmamak zamandan ve paradan tasarruf sağlar. Tesla'nın diğer modeller için kullandığı büyük ve pahalı döküm makinelerine güvenmek zorunda kalmayacağından bahsetmiyorum bile. Aynı zamanda, bazı rakip markaların elektrikli kamyonet prototiplerinde bulunan yoğun, lüks sınıf kabinlerin aksine nispeten basit bir iç mekana sahiptir.


Elbette, elektrikli kamyonetin tekerlekleri, lastikleri ve süspansiyon parçaları tedarikçilerden gelecek ve muhtemelen diğer üreticilere göre maliyet tasarruflarına katkıda bulunmayacaktır. Bununla birlikte Tesla, Tesla'nın kendi bünyesinde yaptığı, kendi bünyesinde yapmayı planladığı veya özel bir ortaklığın parçası olarak ürettiği cam, koltuk, pil maliyeti, pil verimliliği ve elektrik motorları gibi diğer alanlardaki rakiplerini alt etmeye çalışıyor.
 

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,921
Mesajlar
3,565
Kullanıcılar
5,049
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst