Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Tesla Cybertruck çıkış tarihi hakkında ipucu verdi!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Tesla Cybertruck çıkış tarihi hakkında ipucu verdi! Tesla, Perşembe günü kendi kendini süren teknolojisini göstermek, gelecekteki yükseltmeleri kızdırmak ve insansı bir robot inşa etme planlarını duyurmak için bir etkinlik düzenledi.

Tesla Cybertruck çıkış tarihi hakkında ipucu verdi!​

Tesla, etkinliği sırasında, muhtemelen teknolojinin geleceğine dair bir söz olarak, sürücü koltuğundaki insandan istemde bulunmadan trafikte gezinen ve dönüşler yapan kendi kendini süren teknolojisiyle donatılmış bir arabanın animasyonlu bir video gösterimini tanıttı.

Şirket ayrıca Tesla'nın tüm otomobillerinin kendi kendine sürüş işlevleri için kullandığı Dojo adlı süper bilgisayarı çalıştırmak için tasarlanmış tescilli bir mikroçipi de sergiledi. Etkinliğin sonuna doğru Musk, Tesla'nın gelecek yıl bir insansı robot prototipi inşa edeceğini iddia ettiği için robot kostümü giyen bir dansçıyla sahnede durdu.

Tesla, Perşembe akşamı Kaliforniya, Palo Alto'da markanın otonom araç ve yapay zeka teknolojisinin potansiyelini göstermek için tasarlanmış bir etkinlik düzenledi. AI Günü olarak adlandırılan etkinlik, konsept olarak geçen sonbaharda Tesla'nın Pil Günü'ne benziyordu, ancak bu AI etkinliği belki de yatırımcıları ve halkı etkilemekten çok yeni mühendisleri işe almaya odaklanmıştı.


Tesla'nın YouTube kanalındaki Tesla gelecek yıl içinde bir insansı robotun bir prototip geliştirmek için teknolojiye gelecekte iyileştirmeler yapacağına dair büyük sözler verdi. Vaat, eylem otomatik sürüş yazılımın dan görüntüler gösterdi. Tüm bunlar, Tesla'ların Otopilot veya Trafik Duyarlı Seyir Kontrolü özelliklerine sahipken, Tesla'ların park halindeki acil durum araçlarına çarptığı 11 olayla ilgili yeni bir Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) soruşturmasının tamamlanmasını bekliyor.

Al Günü, bir Tesla'nın insan sürücünün rehberliği olmadan trafikte, kavşaklarda ve diğer engellerde gezinmesini gösteren bir video sunumuyla başladı. Oradan, Tesla'nın AI uzmanları, Tesla'nın bilgisayarlarının kendi kendini süren sistemin kameralarından gelen bilgileri nasıl ayrıştırdığına dair ayrıntılı açıklamalara girdi.

Tesla, tartışmalı bir şekilde, araçlarının sürücü yardım özelliklerini bilgilendirmek için yalnızca kameralardan gelen bilgileri kullanmayı seçti. Birçok sürücü yardım sistemi, kameraları radar veya lidar sensörleriyle birlikte kullanıyor. Tesla CEO'su Elon Musk, şu anda Tesla'ta bulunan donanımın bir insan sürücüden "en az yüzde 200 ila yüzde 300 daha iyi" olma yeteneğine sahip olduğunu ve yeni bir donanım kurulumunun daha da yetkin olacağını söyledi.

Tesla Cybertruck çıkış tarihi hakkında ipucu da verdi! Musk, yeni donanımın Cybertruck'ın "bir yıl kadar" piyasaya sürüleceğini söyledi ve bize Tesla'nın pikapının üretim zaman çizelgesi bu ayın başlarında sessizce geri çekildikten sonra ne zaman yollara çıkabileceğine dair ilk ipucumuzu verdi .
Tesla Cybertruck çıkış tarihi hakkında ipucu verdi!
Tüm bu yetenek, Tesla'nın Dojo adlı süper bilgisayarına ve Tesla'nın söz konusu süper bilgisayarı çalıştırmak için geliştirdiği tescilli mikroçipe dayanacak. Tesla, kısmen otomobil üreticilerini geçen yıl boyunca yeni otomobil üretimini duraklatmaya zorlayan tedarik zinciri sorunlarından kaçınma umuduyla kendi çipini geliştirdi.

Musk, bu yılın başlarında yaptığı bir kazanç çağrısında, Tesla mühendislerinin kendi yazılımlarını yeniden yazmaları gerektiğini, böylece tercih edilen çipler mevcut olmadığında Tesla'nın sağladığı alternatif mikroçiplerde çalışacağını söyledi. Etkinliğin sonunda, " uzaylı dretnot " fabrika konseptine atıfta bulunduğu soru-cevap oturumundan hemen önce Elon Musk, robot kostümlü bir dansçıyla sahneye çıktı ve Tesla'nın insansı bir robot prototipi üzerinde çalıştığını duyurdu.

Bu robot 5 mil hızla koşabilecek ir robot olacak. Musk, robotun arkadaş canlısı olacağına söz verdi. Ancak aynı zamanda insanların onu yenebilecek ve onu geride bırakabilecek şekilde tasarlandığını da söyledi. Belki Musk hepimizden daha iyi durumda ama hiç koşamayan bir robotla daha rahat ederiz. Tesla Cybertruck çıkış tarihi yazımızın sonuna geldik. Siz bu robotu nasıl buluyorsunuz? İnsanlığın sonunu mu getirecekler yoksa?
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst