Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Tesla 475 Bin Adet Elektrikli Aracı Geri Çağırıyor!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla şirketi, elektrikli otomobil sektöründe bayrak taşıyıcısı konumunda bulunuyor. ABD merkezli elektrikli otomobil şirketi Tesla tarafından yapılan son açıklama ise kafalarda soru işareti yarattı.

Bugün ABD’deki otomobil güvenliği kurumu tarafından basına verilen bilgilere göre Tesla tarafından üretilen 475 bin adet elektrikli otomobil geri çağrılıyor.

Arka Görüş Kamerasında Arıza Var

Arka Görüş Kamerasında Arıza Var
Dünyanın en pahalı elektrikli otomobilleri arasında yer alan Tesla şirketinin satışa sunduğu otomobillerde kronik arıza çıktığı öğrenildi. ABD’de otomobil güvenliği kurumu olarak faaliyette bulunan Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi, Tesla tarafından üretilen bir grup elektrikli araçta güvenlik açığı buldu.

Bunun üzerine Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla, 475 bin adet elektrikli otomobili geri çağırdı. İdare’den yapılan açıklamaya göre Tesla’nın ürettiği bir grup elektrikli araçlara monte edilen arka görüş kameralarının arızalanarak kaza riskini artırma ihtimali olduğu belirtildi. Bu kapsamda Tesla’nın 475 bin adet Model 3 ve Model S elektrikli araçlarını bu sorunun çözülmesi için geri çağrıldığı öğrenildi.

Kaza Riskini Artırıyor

Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi tarafından duyurulan bu haber, otomotiv basınında geniş yankı uyandırdı. Elektrikli otomobil denilince akla ilk gelen markalardan biri olan Tesla, geri çağırma operasyonu ile gündeme geldi. Tüm dünyada elektrikli otomobillere olan ilgi giderek artarken, dünyaca ünlü markadan gelen bu hareket, sektörde geniş yankı buldu.

Tesla daha önceden satışa sunduğu Model 3 ve Model S serisi elektrikli otomobillerden 475 bin tanesini geri çağırdığını açıkladı. Hangi araçların geri çağrılacağına dair araç sahiplerine gerekli bilgilendirmelerin yapıldığı öğrenildi. Uluslararası Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi tarafından yapılan açıklamada Model 3 sedan araçlarda yer alan arka görüş kamerasının arızalandığı için kaza riskini artırdığı ifade edildi. Sürücü ve trafik güvenliği için Tesla Model 3 ve Model S araçların kameraları yeninden elden geçirilecek.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst