Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Tesla 2021 1. Çeyrek Satış Rakamları Açıklandı


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Tesla 2021 1. çeyrek satış rakamları açıklandı. Rakamlara göre Tesla ciddi oranda yükselişe geçmiş ve pandemiden etkilenmemiş vaziyette. Amerika ve bazı Avrupa ülkelerinde faaliyetini sürdüren Tesla en gelişmiş elektrikli otomobil üreticisi olarak biliniyor.

Yıllardan beridir elektrikli otomobil dünyasına yatırım yapmaya devam eden Tesla an itibariyle elektrikli araç denince akla gelen ilk marka. Bu bağlamda da Tesla'nın satış rakamları ciddi oranda yüksek. Zira satışı olan ülkelerde tüketiciler elektrikli araç dendiği zaman ilk olarak Tesla'yı tercih etmekteler. Pandemi sürecinden ötürü Tesla'nın üretimlerinde ciddi aksamalar nüksetmişti.

Öyle ki Tesla yöneticisi Elon Musk bu hususta radikal açıklamalar da yapmıştı.
Fakat görünüşe göre pandemi endişesi Tesla'yı teğet geçmiş gibi gözüküyor. Belki de Elon Musk'ın sert tavrı sayesinde ortaya böyle bir tablo çıkmıştır, bilemeyiz. Ancak ortaya çıkan tablo şu ki Tesla, pandemiye rağmen, satış oranlarını arttırmış vaziyette.
Tesla 2021 satış rakamları

Tesla 2021 1. Çeyrek Satış Rakamları​

Satış rakamlarında ciddi bir artış sağlayan Tesla için işler yolunda. Bilançosunu kâr olarak bildiren Tesla, arka arkaya toplamda yedi çeyrektir kâr etmekte. Tesla'nın 2021 1. çeyrek satış rakamları yıllık bazda %74 oranında arttı. Bu artış rakamsal olarak düşünüldüğü vakit 10.380 milyar dolara tekabül etmekte.

Bu bağlamda markanın hisse başına 0.93 dolar kazanç getirdiğini belirtelim. Bu rakamlar gerçekten son derece etkileyici. Zira aktif olarak operasyon yürüten birçok otomobil devi bu yıl için zarar açıklamakta. Lakin Tesla için işler böyle değil. Örneğin Tesla'nın otomobil dışındaki yatırımları da baz alındığı vakit açıklanan bu kazanç oranı çok daha artacaktır.

Zira Tesla an itibariyle otomobil dışına yatırım yapan tek otomobil markası olmakta.
Bütün bu istatistiklerin pandemi sürecindeki inaktif üretim tablosuna rağmen çıktığını belirtmekte yeniden fayda var. Halihazırda Tesla'nın bazı Model S ve Model X teslimatlarını gerçekleştiremediğini de bilmekteyiz.

Eğer çip krizi aşılırsa ve pandemi problemleri ortadan kalkarsa muhtemelen Tesla çok daha fazla kazanç getirmeye başlayacaktır. Tesla 2021 1. çeyrek satış rakamları bu şekildeydi. İlerleyen süreçlerde Tesla hakkındaki gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst