Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

TEI Başkanından Açıklama: Tek Turboda 225 Beygirlik Güce Ulaştı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
TEI Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, TEI tarafından tasarlanan savunma aracı motorlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

TEI Başkanı Seri Üretim Çalışmalarını Açıkladı!

TUSAŞ Motor Sanayii Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, Eskişehir’de bulunan tesislerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin savunma araçlarına yönelik ciddi çalışmaların yürütülmeye devam edildiğini ifade eden Başkan Akşit, TEI- PD170 motordan 40 adetten fazla üretildiğini ve İHA’larda kullanılması için tasarlanan TEI- PG50’nin de seri üretime hazır olduğunu ifade etti.

Yerli Motor ile Üretim Çalışmaları Devam Ediyor!

Yerli Motor ile Üretim Çalışmaları Devam Ediyor!
Eskişehir’de bulunan tesislerinde yürütülen motor tasarlama, geliştirme ve üretme çalışmalarına yönelik açıklamalar yapmaya devam eden Başkan Akşit, konuşması esnasında şu ifadeleri kullandı: “TEI- PD170 motorun seri üretimini 2 yıl önce duyurmuştuk. İlk partide, o yıl içerisinde 13 motorluk bir imalat sürecine “Bismillah” diyerek başladık. Geçtiğimiz 2 yıl içerisinde seri üretimimiz 40 adedi geçti. Yeni siparişlerin pazarlığı ve teslimatlarımız tüm hızı ile devam edecek. TEI- PD170 motor ilk olarak Anka için tasarlanmıştı, şu an Aksungur’da da uçuyor. TB3’e de entegrasyon aşamasında birkaç tane de Baykar’a teslim ettik. Onlar teslimattan sonra testlerini yaptılar. Hatta Selçuk Bey, testlerden memnun kalmış ve Twitter hesabından paylaşmıştı. Onlar işlerini bitirip, TB3’e entegrasyon da tamamlandığında, uçuş için biz de sabırsızlık ile bekliyor olacağız.” TEI-PD170’in performansına yönelik de açıklamalarda bulunan Başkan Akşit, geçen yıl gerçekleştirilmiş olan TEKNOFEST etkinliğinde 225 beygirlik gücü gösterdiklerini ifade etti. Akşit, motorun tek turboda 225 beygirlik güce ulaşabildiğini belirtti.

TEI'den İlk İki Zamanlı Uçak Motoru!

Eskişehir tesisinde yürütülen çalışmalara ilişkin açıklamalarına devam eden Başkan Akşit, Türkiye’nin ilk iki zamanlı uçak motoru özelliğine sahip olan TEI-PG50 motor için sipariş pazarlıklarının devam ettiğini ifade etti. Söz konusu motorun seri üretime hazır hale getirilmiş olduğuna dikkat çeken Akşit, şu ifadeleri kullandı: “Bu motoru devletin bir projesi için geliştirmişti. O sınıfta yer alan diğer İHA’ları da göz önünde bulundurarak imal ettiğimiz motor, aynı ağırlık ile uzun süre havada kalabiliyor. Ayrıca dünyanın en iyi elektrikli bataryasından da katbekat yoğun bir konsantrasyona sahip. Kuru ağırlığı 19 kg, 50 beygirlik güç de üretebiliyor.”
 

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst