Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Tarım Cebimde Uygulaması Nedir?


Tolgahan

Üye
Katılım
3 Ocak 2023
Mesajlar
20
Tepkime puanı
4
Tarım Cebimde Uygulaması Nedir.jpg

Tarım Cebimde uygulaması, 2023 yılına girilmesi ile birlikte gündemde büyük yankı uyandıran projelerden birisi haline geldi. Henüz yeni yılın ilk haftası içerisinde olmamıza rağmen devlet kurumları tarafından geliştirilen yeni projeler vatandaşların büyük ilgisi ile karşılaşırken Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tanıtılmış olan yeni mobil uygulamanın işlevi, merak konusu oldu.

2022 yılı boyunca dışa bağımlılık oranını azaltmak amacı ile çiftçilere yönelik birçok destek projesi geliştiren Tarım ve Orman Bakanlığı, farklı kurumlar tarafından düzenlenen projelere de aracılık etti. 2023 yılında yapılması gereken gübre ve mazot desteklerini dahi öne çekerek çiftçileri yalnız hissettirmeyen Tarım ve Orman Bakanlığı, 2023 yılına girilmesi ile birlikte binlerce çiftçiyi yakından ilgilendiren yeni bir projeyi daha duyurarak yüzleri güldürdü.

Tarım ve Orman Bakanlığı uygulaması olarak duyurulan “Tarım Cebimde” isimli mobil uygulama, çiftçilerin dikkatlerini çekmeyi başardı. Uygulamayı tanıtan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, uygulama sayesinde çiftçilerin işlerinin ferahlayacağına dikkat çekti.

Bakan Vahit Kirişci tarafından duyurulmuş olan yeni Tarım Cebimde uygulaması hem hali hazırda çiftçilik yapanların hem de çiftçi adaylarının kullanımlarına açılacak. Tek ekran üzerinden onlarca çiftçilik işlemine erişilmesini sağlayacak olan mobil uygulama sayesinde hayvansal ve bitkisel üretime ilişkin destek tarihleri, Çiftçi Kayıt Sistemi bilgileri, eğitimler ve çiftçileri yakından ilgilendiren güncel duyurular takip edilebilecek.

Tarım Cebimde Uygulamasından Hangi Hizmetler Alınabilecek?

Tarım Cebimde Uygulamasından Hangi Hizmetler Alınabilecek.jpg

Tarım Cebimde uygulamasının özellikleri
sayesinde binlerce çiftçi ve çiftçi adayı kısa yoldan sorularına yanıt bulabilecek. Çiftçi Kayıt Sistemi bilgileri başta olmak üzere tarım destekleri, eğitimler ve duyurular ile çiftçileri bilgilendirecek olan Tarım Cebimde uygulaması, zaman içerisinde geliştirilecek ve yeni özellikle ile kullanıcılarının hizmetine sunulacak. Küpe sorgulama, doğum bildirimi, düşen küpe bildirimi, ölüm bildirimi gibi birçok hizmet ile ilk etapta kullanılabilecek olan uygulamaya ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Kirişci, 1.0 başlangıç sürümünün ilk adım olduğunu belirterek yeni özelliklerin müjdesini verdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından geliştirilmiş olan Tarım Cebimde uygulaması sayesinde kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili birimlerinde yaşanan yoğunluğun da hafifletileceği tahmin edilirken uygulamanın yeni sürümlerinde birçok farklı özelliğin erişime açılması bekleniyor. Toprak, iklim ve su kısıtları göz önünde bulundurularak çiftçilere duruma uygun ürünleri de ilerleyen dönemlerde tavsiye edecek olan uygulama, üretim planlanmasının doğrudan yapılmasını sağlayacak. Ayrıca uygulamanın ilerleyen sürümlerinde su ürünleri, arıcılık ve ipek böcekçiliğine ilişkin de bazı hizmet ekranları erişim sağlanabilecek.

Sahipli hayvanlar için de entegrasyonun yapılacağı yeni Tarım Cebimde uygulaması üzerinden aşı ve kimlik bilgilerine de erişim sağlanabilecek. Böylelikle hem çiftçi hem de çiftçinin sahibi olduğu hayvanlar devlet eli ile koruma altına alınmış olacak. Uygulama tamamen ücretsiz olacağı için tüm çiftçiler eşit bir şekilde uygulamadan hizmet alabilecek.

Tarım Cebimde Android Play Store indir
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,446
Mesajlar
5,020
Kullanıcılar
9,724
Son üye
zepfaruk
Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst