TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Şubat Ayında En Çok Satılan İkinci El Araçlar Açıklandı!

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,113
Tepkime puanı
225
Geçtiğimiz yılın kasım ayından itibaren yükseliş trendine giren dolar kuru, aralık ayına gelindiğinde tavan seviyeleri görmüş ve dolar kuruna bağlı olarak hem diğer döviz kurları hem de altın fiyatları rekor seviyelere ulaşmıştı. Ekonomi piyasalarında yaşanan olumsuz gelişmelerin ardından pek çok sektör ürününe yüksek oranlarda zamlar yapıldı. Yüksek oranlı zamlardan etkilenen sektörlerin başında da otomotiv sektörü yer aldı. Yeni dönemde mevcut zamların üzerine pandemiden kaynaklı olarak ortaya çıkan çip krizinin yaşanması hem ikinci el araçların hem de sıfır kilometre araçların satış fiyatlarına, bir kez daha zam yapılmasına sebep oldu. Tüm bu gelişmeler ışığında araç satın almakta zorlanan vatandaşlar, sıfır kilometre araçlardan vazgeçerek rotalarını ikinci el araç modellerine çevirdi. Bu kapsamda şubat ayında en çok satın alınan araç modellerine ve satış verilerine ilişkin detaylar yayınlandı.

Şubat Ayında En Çok Tercih Edilen İkinci El Araç Modelleri

Otomotiv sektöründe yaşanan satış durgunluğuna karşın, en çok satılan araç modelleri açıklandı. En çok tercih edilen araç listesinde zirve, Türkiye’de de üretilen Renault’un Clio modeli oldu. Yetkili kurumlarca açıklanan şubat ayı araç satış listesine göre vatandaşlar tarafından en çok tercih edilen ikinci araç Fiat Egea oldu. Hafif ticari klasmanda değerlendirilen Doblo ise en çok tercih edilen üçüncü araç oldu. Açıklanan listede en son sıralarda yer alan araç markası ise Volkswagen oldu. Dünya genelinde en çok tercih edilen araçlardan olan Volkswagen’in, Türkiye sıralamasında sonlarda yer alması otomotiv sektörünü şaşırttı.

Araç Satış Sayıları Belli Oldu!

Araç Satış Sayıları Belli Oldu!
Otomotiv sektöründe yürütülen şubat ayı çalışmasına göre ay içerisinde satılan araç sayıları şu şekilde belirlendi:

Şubat Ayı Otomotiv Sektörü Verileri Açıklandı!

Otomotiv sektöründe şubat ayına yönelik yürütülen çalışmaya göre satılan toplam ikinci el araç sayısı 114 bin 698 olarak açıklandı. Toplam sayının yüzde 80’ini binek araçlar, yüzde 20’sini ise hafif ticari araçlar oluşturdu.
 

Çevrimiçi

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,925
Mesajlar
3,571
Kullanıcılar
5,191
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst