Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

SSB’den Yeni Açıklama: Bozok’un Seri Üretimi Başladı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Yapılan çalışmalar ile birlikte her geçen gün gücüne güç katmaya devam eden Türk savunma araçları, yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da ses getirmeye devam ediyor. Konuya ilişkin güncel açıklamalar yapan SAGE Müdürü Gürcan Okumuş, Kuzgun, SOM ve Bozok ile ilgili önemli bilgiler verdi.

Bozok'un Seri Üretimi Başladı!

Bozok'un Seri Üretimi Başladı!


Günden güne gelişmeye devam eden Türk savunma sanayii, yeni bir açıklama ile gündeme gelmeyi başardı. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre insansız hava aracı olan ve hem ülke gündeminde hem de yurtdışı gündeminde İHA ismi ile anılan savunma araçları için geliştirilmiş olan lazer güdümlü olan minyatür mühimmat Bozok için seri üretime başlandığı bilgisi kaydedildi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Savunma Sanayii ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) Müdürü Gürcan Okumuş, şu ifadeleri kullandı: “Toplumsal gelişmelerin etkisine bakıldığında savunma sanayii ürünlerine olan talep her geçen gün artıyor.” Açıklamalarına devam eden Okumuş, Bozok’un delici harp başlığının geliştirildiğini aktararak şu ifadeleri kullandı: “Birtakım test atışlarımız olacak.

Menzili uzatmaya yönelik çalışmalarımız bulunuyor. Bozok kapsamında 15 kilometrenin üzerine çıkmış olduğumuz atışlarımız mevcut. Bu uzaklığı nerelere kadar taşıyacağımıza bakıyoruz. Bozok çerçevesinde daha uzun bir menzili hedefliyoruz.”

SOM'a Yeni Yetenekler Kazandırılıyor!

Türk savunma araçlarına ilişkin açıklamalarına devam eden SAGE Müdürü Okumuş, enstitünün hali hazırda var olan projeler için yetenek kazandırma çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. Seyir füzesi olan SOM projesi kapsamında ROKETSAN’da seri üretimin devam ettiğini belirten Okumuş, füzenin alt bileşenlerinin millileştirilmesine ilişkin çalışmaların sürdüğüne değindi.

Kuzgun Projesi Sipariş Aşamasına Yaklaştı!

İHA’nın mühimmat projelerinde hızlı bir şekilde yol alındığını ifade eden Okumuş, modüler mühimmat ailesi olan Kuzgun projesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Okumuş, şu ifadeleri kullandı: “Kuzgun, bizim oldukça önem verdiğimiz bir proje ve bu projede yol almaya devam ediyoruz.

Değişik varyantları bulunan Kuzgun’un her bir varyantı için paralel doğrultuda çalışmalar sürüyor. Serbest süzülen ismi ile andığımız varyantın testlerinin tamamlanmasına ve sipariş bölümüne geçmesine oldukça yakınız.”
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,060
Son üye
Rüstem Yıldırım
Üst