Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

SSB Duyurdu: ATAK’a Nijerya Yolu Göründü!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,251
Tepkime puanı
261
Rusya- Ukrayna savaşının başlaması ile birlikte her ülkenin olası bir savaş harekâtına karşın hazırda bulunması gerektiği, gözler önüne serilmiş oldu. Tarih boyunca gerçekleşen tüm savaşlarda orduların fiziksel güçlerinin yanı sıra savunma araçlarının da önemli olduğu gözler önüne serilmişken, yakın zamanda başlayan Rusya- Ukrayna savaşı bu düşünceyi destekler nitelikte oldu.

Hemen hemen her bakımdan Rusya’dan daha geri planda olan Ukrayna, 24 Şubat tarihinde başlamış olan savaşa direnç göstermeye ve ülke bütünlüğünü korumaya devam ediyor. Ukrayna ordusunun bu direncinin en büyük faktörlerinden birisi ise ordunun kullanmış olduğu yüksek teknolojili savunma araçları olarak gösteriliyor. Özellikle Türk İHA ve SİHA’larını kullanarak Rus ordusunu birçok alanda geri püskürtmeyi başaran Ukrayna ordusu, bu sayede yerli ve milli savunma araçlarının bir kez daha dünya gündeminde yer almasını sağladı.

Son yıllarda dünya basınında sık sık yer alan Türk savunma araçları, Rusya- Ukrayna savaşının çıkması ile birlikte sahada da performanslarını sergileyerek, üstün yeteneklerini ortaya koydu. İHA, TİHA, SİHA ve daha pek çok savunma aracı ile dünya basınında ki yerini giderek genişleten Türkiye, yeni ihracat sözleşmeleri de imzalamaya başladı. Bu kapsamda yaklaşık olarak 22’yi aşkın ülke ile İHA sözleşmesi imzaladığı duyurulan Türkiye’nin, bu kez de ATAK için yeni bir sözleşme imzaladığı müjdelendi.

SSB TBMM'de Duyurdu!

SSB TBMM'de Duyurdu!
Türkiye’nin yerli ve milli savunma araçlarına ilişkin sık sık bilgiler paylaşan Savunma Sanayii Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir sunum gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen sunumda Nijerya’nın, ilk taarruz helikopterimiz olan T129 ATAK için talepte bulunduğunu belirten başkanlık, ayrıntıları paylaştı.

Sunumda Yapılan Değerlendirme Basına Duyuruldu!

Savunma Sanayii Başkanlığı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleştirmiş olduğu sunumun detayları belli oldu. TUSAŞ’ın T129 ATAK helikopterine gelen talebe ilişkin şu ifadeler kullanıldı: “Nijerya ile ileri düzeyde bir savunma sanayii iş birliği potansiyelimiz var. Geçen yıl iki tane OPV ihracatı gerçekleştirilen Nijerya ile ATAK için iş birliği temaslarımız devam ediyor.”

Daha Önce Bir Güneydoğu Asya Ülkesine Daha İhraç Edilmişti!

Yapılan açıklamalara göre ATAK’ın daha önce Filipinler’e de ihraç edilmiş olduğu öğrenildi.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,458
Mesajlar
5,050
Kullanıcılar
9,984
Son üye
Yalcinm
Üst