Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

SSB Başkanı Müjdeledi: SANCAR SİDA Suya İndirildi!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Rusya- Ukrayna savaşı ile birlikte önem kazan savunma araçları, ülkemiz tarafından üretilip satılmaya devam ediliyor. Bu kapsamda savunma sanayi alanından gösterdiği gelişim ile dünya basınında yer almaya devam eden Türkiye, deniz savunma araçlarına bir yenisini daha ekledi. Türk şirketler tarafından üretilmiş olan ULAQ ve SALVO’dan sonra bir SİDA daha gruba eklendi. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, yeni SİDA’yı müjdeledi.

SİDA'lara Bir Yenisi Daha Eklendi!

Geride bıraktığımız yıllar içerisinde gündeme gelen ULAQ SİDA ve SALVO’nun ardından bir yeni SİDA daha deniz savunma araçlarının arasına eklendi. Meteksan Savunma ve ARES Tersanesi iş birliği içerisinde geliştirilmiş olan ULAQ SİDA ve Dearsan tarafından geliştirilmiş olan SALVO’dan sonra Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir tarafından müjdelenen üçüncü SİDA olarak basında yer alan SANCAR SİDA, büyük bir yankı uyandırdı.

Yonca- Onuk Tersanesi ile Havelsan’ın iş birliği içerisinde geliştirilmiş olan SANCAR SİDA’nın özellikleri de açıklandı. Dışarıdan bakıldıkları zaman bir sahil güvenlik botu izlenimi yaratan ancak teknik özellikleri bakımından oldukça üstün olan SİDA’lar, özellikle bir savaş durumunda tehlikeye atılmak istenmeyen savaş gemilerini koruma konusunda oldukça büyük bir role sahiptirler.

Kıyı şeritlerini ve ülkenin deniz alanlarını koruma bakımından üstün yeteneklere sahip olan SİDA’lar, insansız olarak faaliyet göstermek ile birlikte, sürü halinde veya tekil olarak da hareket edebiliyorlar.

Suya İndirildi!

Suya İndirildi!
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, yeni gün itibari ile SANCAR SİDA’ya ilişkin bir müjde verdi. Başkan Demir, SANCAR SİDA’nın suya indirildiğini açıkladı.

SANCAR SİDA'nın Özellikleri Açıklandı!

Yonca- Onuk Tersanesi ile Havelsan’ın iş birliği içerisinde geliştirilmiş olan SANCAR SİDA’nın özellikleri şu şekilde sıralandı:
  • Boy: 12,7 metre
  • Deplasman: 9 ton
  • Azami hız: 40 kts
  • Silah sistemi: 2x 2 UMTAS/ L- UMTAS- 12,7 milimetre makineli tüfek
  • Otonom görev, SATCOM, asimetrik harp, sahil güvenlik görevleri, su üstü harbi
  • Sahil ve kıyı bölgelerinde operasyon yeteneği, uyuşturucu ve kaçakçılık ile mücadele
  • Müdahale ve keşif, SİHA- İHA- TİHA ile ortak harekât, çarpışma önleyici sistem
  • Seyir radarı
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,060
Son üye
Rüstem Yıldırım
Üst