Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

SSB Başkanı, Gökdoğan’a İlişkin Bayram Müjdesini Verdi!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Tarih boyunca yaşanan savaşlara bakıldığında bir tarafın savaşın galibi sayılabilmesi için profesyonel eğitimlerden geçmiş olan askerlere sahip olmasının yanında, gelişmiş teknolojiler ile üretilmiş olan savunma araçlarına sahip olmasının da azımsanamayacak derecede önemli olduğu görülmüştür. Hatta öyle ki çoğu zaman yüksek teknolojili savunma araçlarının varlığı, ilgili gücü elinde bulunduran ordu için askeri personelin bir adım önünde durmuştur.

Bu genelleyici düşünce, yakın zamanda başlayan Rusya- Ukrayna savaşı ile de bir kere daha gündeme gelmiştir. Uzun yıllardır Ukrayna üzerinden planlara kuran ve bu sene 24 Şubat tarihinde Ukrayna sınırlarını ihlal ederek resmen bir savaşın başlamasına sebep olan Rusya, ekonomik olarak Ukrayna’dan çok daha üstün olmasına rağmen NATO ülkeleri tarafından desteklenen Ukrayna’yı bir türlü ele geçiremedi.

Özellikle başkent Kiev’e ve ülkenin diğer önemli noktalarına defalarca saldırı harekâtı düzenleyen Rus ordusunun milli gururlarımızdan olan ve son teknolojiyi bünyelerinde barındıran Türk İHA ve SİHA’ları tarafından geri püskürtülmesi, savaş ortamında savunma araçlarının önemini bir kere daha kanıtlamış oldu.

Birçok ülke ile Türk savunma araçları konusunda ihracat sözleşmesi imzalayan ve ülkemizin dünya basınlarında yer almasını sağlayan devlet yetkilileri, savunma araçlarına yönelik bir müjde daha paylaştı. Söz konusu müjde, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir tarafından duyuruldu.

"Önemli Bir Aşama Daha Tamamlandı!"

Önemli Bir Aşama Daha Tamamlandı!


GÖKTUĞ projesi kapsamında testleri süren hava- hava füzesi Gökdoğan’a ilişkin önemli bir açıklamada bulunan Başkan Demir, Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. Demir, Gökdoğan’ın radar arayıcı başlık ile F- 16’dan atıldığını ve testin önemli bir aşamasının daha tamamlandığını belirtti.

Sene Sonunda TSK'ya Teslim Edilecek!

TÜBİTAK SAGE tarafından yürütülen proje kapsamında yetkilileri tebrik eden Başkan Demir, Gökdoğan ve Bozdoğan füzelerinin sene sonuna kadar TSK’ya teslim edileceğini açıkladı.

Gökdoğan Hava - Hava Füzesinin Özellikleri

Daha önce yapılan açıklamalar ile birlikte Gökdoğan hava- hava füzesinin özellikleri belli olmuştu. Başarı ile tamamlamış olduğu testler sonucunda yeni özelliklerin eklenip eklenmediği henüz net olarak bilinmiyor olsa da resmi kaynaklardan alınan güncel bilgilere göre Gökdoğan hava- hava füzesinin sahip olduğu genel özellikler şu şekilde:
  • Katı hal faal radar arayıcı başlık teknolojisi
  • Akıllı güdüm (at- unut özellikli)
  • Veri bağı sayesinde hedef bilgisi güncelleme kabiliyeti
  • Her türlü açıdan kilitlenebilmek kabiliyeti
  • Birden fazla hedefe kilitlenebilme kabiliyeti
  • Atıldıktan sonra kilitlenebilmek kabiliyeti
  • 65 km+ hareket menzili
  • 4+ mach azami hız
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst