Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

SSB Başkanı Duyurdu: Section 50 Milli İmkanlarla Üretildi!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,251
Tepkime puanı
261
Savunma sanayii alanında gelişme kaydetmeye devam eden yerli firmalardan, bir müjdeli haber daha geldi. Yapılan duyuruya göre denizaltı torpido kovanları olarak adlandırılan ana silahların yer aldığı baş kısım olan Section 50’nin, Türkiye’de milli ve yerli imkanlar ile üretildiği bilgisi kaydedildi. Reis Sınıfı denizaltılara entegre edilecek olan Section 50 sayesinde araçlar 8 adet 533 mm’lik torpido kovanı ile silahlandırılmış olacak.

Savunma Sanayi Başkanı Resmen Duyurdu!

Section 50’nin üretimine ilişkin heyecanın yaşandığı şu günlerde, Savunma Sanayi Başkanı’ndan yeni paylaşım geldi. Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, resmi Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Kritik sistemlerin yerlileştirilmesi konusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Denizaltı torpido kovanlarının yer aldığı baş kısım olan Section 50’nin yeni teslimatları gerçekleştirildi. Gölcük Tersane Komutanlığı’na yapılan teslimatta 2 adet Section 50’nin entegre edilmesine karar verildi.”

Savunma Sanayi Başkanlığı Bilgilendirme Mesajı Yayınladı!

Savunma Sanayi Başkanlığı Bilgilendirme Mesajı Yayınladı!
Section 50’nin teslimatları konusunda resmi Twitter hesabından paylaşımda bulunan Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’den sonra SSB’den konuya ilişkin bir bilgilendirme mesajı yayınladı. Yayınlanan bilgilendirme mesajında şu ifadeler yer aldı: “Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için başlatılmış olan Yeni Tip Denizaltı Projesi’nde, önemli bir teslimat sürecinin daha sonuna gelindi.

Sayılı ülke tarafından üretilebilen torpido kanallarının yer aldığı baş kısım olan Section 50’nin yeni teslimatları ise devam ediyor. İlk kez ülkemizde milli ve yerli imkanlar ile STM mühendisliği ve koordinasyonunda Yalova’da yer alan Gürdesan Gemi Makinaları Sanayii Ticaret A.Ş tarafından üretilmiş olan Section 50’nin ikinci ve üçüncü teslimatları başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.”

İlk Teslimat 2021'de Gerçekleştirilmişti!

Bilgilendirme mesajı şu ifadeler ile devam etti: “Reis Sınıfı denizaltı araçları için üretilmiş olan 2 adet Section 50, deniz yolu ile Gölcük Tersane Komutanlığı’na ulaştırıldı. Ülkemizde üretilen ve teslimi sağlanmış olan ikinci ve üçüncü Section 50 bölümü, Aydın Reis ve Seydi Ali Reis denizaltılarına entegre edilecek. İlk Section 50 teslimatı ise 2021 yılında gerçekleştirilmişti.”
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,458
Mesajlar
5,050
Kullanıcılar
9,988
Son üye
erkan ayyıldız
Üst