Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

SSB Başkanı Duyurdu: ŞAHİN Fiziksel İmha Sistemi, Envanterde!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,251
Tepkime puanı
261
Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, ASELSAN tarafından geliştirilmiş olan yeni ŞAHİN 40 mm Fiziksel İmha Sistemi’ne ilişkin paylaşımda bulundu. Başkan Demir, müjdesini her zaman olduğu gibi bu kez de Twitter hesabından verdi.

Savunma Sanayi Başkanı Twitter Hesabından Duyurdu!

Savunma sanayi alanında ortaya çıkan gelişmeleri sık sık ülke vatandaşları ile paylaşan Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, resmi Twitter hesabından yeni bir paylaşım yaptı. Yaptığı paylaşımda ASELSAN tarafından üretilmiş olan Şahin 40 mm Fiziksel İmha Sistemi’nin ilk kez Türk Silahlı Kuvvetleri’nin envanterine girmiş olduğunu duyuran Başkan Demir, “hayırlı olsun” ifadesini kullandı.

Şahin 40 mm Fiziksel İmha Sistemi Nerelerde Kullanılacak?

Şahin 40 mm Fiziksel İmha Sistemi Nerelerde Kullanılacak?
ASELSAN tarafından geliştirilmiş olan ve son dakika açıklaması ile birlikte Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir tarafından envantere girmiş olduğu duyurulan Şahin 40 mm Fiziksel İmha Sistemi, kısa süre içerisinde medyanın ilgisini çekmeyi başardı.

Savunma sisteminin nerelerde kullanılacağı ise merak konusu oldu. ASELSAN tarafından geliştirilmiş olan yeni Şahin 40 mm Fiziksel İmha Sistemi’nin sınır güvenliği, önemli noktaların korunması, hava savunması gibi alanlarda kullanılabileceğinin bilgisi verildi.

Şahin 40 mm Fiziksel İmha Sisteminin Özellikleri Neler?

ASELSAN tarafından tasarlanan ve TSK’nın envanterine girmeyi başaran Şahin 40 mm Fiziksel İmha Sistemi’nin özellikleri de belli oldu. Yapılan teknik açıklamalara göre sistemin sabit kanatlı ve döner Mini/ Mikro İHA’lara karşı etkili olacağı ve milli olanaklar ile geliştirilmiş olan 40 mm ATOM Yüksek Hızlı Akıllı Bomba Atar Mühimmatı ile donatıldığı bilgileri kaydedildi.

Ayrıca yeni imha sisteminin 700 metreye kadar etkili bir menzilde angajman gerçekleştirilebileceği de öğrenildi. Bağımsız eksenli elektro- optik sistemi sayesinde otomatik hedef takibi yeteneği ile donatılmış olan yeni imha sistemi, radardan gelen konuma yönelecek ve hem hedef takibi hem de hedefe ilişkin balistik hesaplamaları yapabilecek.

Namlusunun ağzında bulunan programlama ünitesi sayesinde hedefin yakınında patlayacak şekilde programlanabilen Şahin 40 mm Fiziksel İmha Sistemi, airbust etkisi sağlayarak mühimmatın yaratacağı etkiyi arttırabilecek.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,458
Mesajlar
5,050
Kullanıcılar
9,984
Son üye
Yalcinm
Üst