Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

SSB Başkanı Açıkladı: SİHA CATS’ler Teslim Edildi!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Savunma araçları konusunda büyük bir ilerleme kaydeden Türkiye, göğüsleri kabartan SİHA’lara yönelik yeni bir atılımda bulundu. Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, sosyal medya paylaşımı ile SİHA CATS kameralarını müjdeledi.

İnsansız Savunma Araçlarının Önemi Gün Geçtikçe Artıyor!

İnsansız Savunma Araçlarının Önemi Gün Geçtikçe Artıyor!
Ülkelerin savunma sanayii alanında kaydettikleri gelişmeler, Rusya- Ukrayna savaşının çıkması ile birlikte büyük önem kazanmaya başladı. Özellikle ülkemiz tarafından üretilen İHA ve SİHA’lar, savaş stratejilerinde ki yerlerini kanıtlamayı başardı. Geçtiğimiz haftalarda Yunanistan yönetimi tarafından yapılan açıklamalarda Türkiye’nin insansız savunma araçlarının tespit edilmesinin çok zor olduğu bilgisi aktarılmıştı. Aynı şekilde Ukrayna ordusu tarafından kullanılan Türk İHA ve SİHA’larının da ülkenin korunması açısından oldukça büyük bir role sahip oldukları duyurulmuştu. Yerli ve milli anlamda gücümüze güç katan İHA ve SİHA’lara olan taleplerin artması, insansız savunma araçlarının ne denli önemli bir yere sahip olduklarını, son gelişmeler kapsamında gözler önüne serdi. Daha birçok aracın tasarlanacağı ve mevcut araçların geliştirileceği bilgileri yetkililer tarafından duyurulurken, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir sosyal medya hesabından konuya ilişkin önemli bir paylaşımda bulundu.

SSB Başkanı İsmail Demir Beklenen Paylaşımı Yaptı!

Geçtiğimiz günlerde Savunma Sanayii Başkanlığı ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nin iş birliği kapsamında 10’uncusu düzenlenen Savunma Sanayii Günleri etkinliğine katılan Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, konuşması esnasında Türkiye’nin savunma araçları konusunda büyük bir gelişme kaydettiğini ve bu gelişmelerin süreceğini açıklamıştı. Nitekim yeni paylaşımı ile de söylemlerinin arkasında durmayı başardı. Başkan İsmail Demir resmi Twitter hesabı aracılığı ile Türk SİHA’larına yönelik bir paylaşımda bulundu. Hem ülkemizi hem de savunma araçları konusunda gelişim kaydetmek isteyen diğer ülkeleri heyecanlandıran sosyal medya paylaşımında, şu ifadelere yer verildi: “SİHA’larımızın keskin gözü olan CATS kameralarımızın üretimlerine ve araç entegrasyonlarına devam ediyoruz. Güvenlik güçlerimize son olarak çok sayıda CATS kamerası teslim ettik.”

Görüntüler de Paylaşıldı!

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir SİHA’ların CATS kameralarına ilişkin yaptığı paylaşımdan sonra SİHA’ların görüntülerini de paylaştı. Başkan Demir’in paylaşımları büyük bir ilgi ile takip edildi.
 

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,082
Son üye
ikrammüslim
Üst