Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

SSB Başkan Yardımcısı Açıkladı: Türk SİHA’ları Dünya Gündeminde!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
24 Şubat tarihinde Rusya ve Ukrayna ülkeleri arasında resmen başlamış olan savaş durumu, ülkelerin her an savaş harekatlarına karşı hazırlıklı olmaları gerektiğini gözler önüne serdi. Savunma araçları ve diğer savaş planlamaları açısından önde olan tarafın, savaş dahilinde üstünlüğü ele alabileceğinin günümüzde de kanıtlanmış olması, teknolojik araçlara olan yönelimin artmasını sağladı. Ukrayna’nın savaş dahilinde kullanmış olduğu Türk İHA ve SİHA’larının Rus ordusunu ne kadar etkisiz hale getirebildikleri, tüm dünya basınında yerini aldı. Öyle ki SİHA’lara özel beste bile yapıldı. Tüm bu gelişmelerin ışığında birçok ülkenin de Türk yapımı insansız hava araçlarına dair talepleri arttırmış olması, Türkiye’nin savunma araçları konusunda elde etmiş olduğu üstünlüğü kanıtladı. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir etkinliğe katılım sağlayan Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Cemal Sami Tüfekçi, İHA ve SİHA’lara ilişkin açıklamalarda bulunarak, ilgili savunma araçları konusunda gelinen noktayı ifade etti.

Ankara Teknopark'ta Konferans Düzenlendi!

Geçtiğimiz günlerde Ankara Teknopark’ta Mekatronik Mühendisleri Derneği tarafından bir etkinlik düzenlendi. Havacılık ve Uzay Teknolojileri Konferansı adı altında düzenlenen etkinliğe, Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Cemal Sami Tüfekçi, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Hasan Erbay, Mekatronik Mühendisleri Derneği Ankara Şube Başkanı Tahir Uras, İvedik OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gültekin, öğrenciler ve savunma sanayii firmalarının temsilcileri katıldı. İlgili konferansın düzenlenmiş olduğu salonunun girişine ülke sınırları içerisinde faaliyet gösteren savunma sanayii firmaları stant açtı ve açılan stantlarda firmalar tarafından üretilmiş olan SİHA, roket, İHA ve dronların prototipleri sergilendi.

"Duraksamadan Üretmeye Devam Etmemiz Lazım!"

Duraksamadan Üretmeye Devam Etmemiz Lazım!
Etkinlik esnasında Türk savunma sanayii sektörüne ve ilgili sektör araçlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Celal Sami Tüfekçi, sektörde başı çeken ülkenin Amerika olduğunu ve ülke yönetiminin 800 milyar dolara yakın bir harcamasının olduğunu belirtti. İlgili harcama tutarının yaklaşık olarak 30 milyar dolarlık kısmının yüksek teknolojileri içeren araçlara yönelik olduğunu belirten Başkan Tüfekçi, Türkiye’nin 1 milyar dolarlık Ar-GE harcaması ile yetinmemesi gerektiğini ve duraksamadan üretmeye devam etmesi gerektiğini ifade etti.

"Yakında Avrupa’da Talep Edecek!"

Türk İHA ve SİHA’larına yönelik taleplerin arttığına dikkat çeken Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Celal Sami Tüfekçi, yakın zamanda Avrupa ülkelerinden de taleplerin gelmeye başlayacağını düşündüğünü ifade etti.
 

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst