Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Son Güncellemelerden Sonra TOGG’un Fiyatı Ne Kadar Olacak?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Son Güncellemelerden Sonra TOGG'un Fiyatı Ne Kadar Olacak? Habertürk yazarı ve gazeteci Fatih Altaylı, geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) fabrikasını gezdi.

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş’la da önemli bir görüşme yapan Ataylı, köşe yazısında gördüklerini ve yorumlarını kaleme aldı. Gazeteci, yerli otomobili çok beğendiğini dile getirirken TOGG için övgü dolu sözlerle bahsetti.

TOGG Fiyat Tahmini Dikkat Çekti

togg fiyat tahmini
Fatih Altaylı, Habertürk’teki yazısında TOGG fiyatına değindi. Altaylı, son güncellemelerden ve tasarım değişikliklerinden sonra aracın maliyetinin 40 bin Euro seviyesine geldiğini ifade etti. TOGG CEO’su Gürcan Karakuş ile fabrikayı gezen Altaylı’nın maliyet açıklaması adeta dudak uçuklattı. TOGG’un maliyetini 40 bin Euro (450 bin TL) civarında bir rakamda tahmin eden gazeteci Euro kurundaki artışa da dikkat çekti.

TOGG’un 450 bin TL’lik bir maliyetinin olması, üzerine satıştan elde edilecek karın da konulduğunda çok yüksek rakamlara ulaşabileceğini gösteriyor. Uzun zamandır vatandaşların merakla beklediği ve yüksek çıkan tahmini fiyatlarıyla hayal kırıklığına uğradığı TOGG’un fiyatı tartışma konusu haline geldi. Eğer TOGG yaklaşık 500 bin TL gibi bir rakama satışa sunulursa, bu durumda yerli otomobil pek çok vatandaş için bir hayal olarak kalabilir.

Vergi Konusunda Devletten Beklentiler

TOGG fabrikasının inşaatının Mayıs 2022'de biteceğini aktaran Fatih Altaylı, fabrikada hedeflenen üretim sayısından daha fazla üretim yapmayı planladığını aktardı. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş'a "Bu aracı bana göre 40 bin euro civarında mal edersiniz. Bu kalite için rekabetçi bir fiyat ama vergi ile rekabet avantajınızı kaybedersiniz" şeklinde değerlendirmede bulunduğunu söyledi.

Vergi konusunda devletten beklentileri olduğunu ifade eden Fatih Altaylı, “Vergi konusunda devletin bir şeyler yapacağına inanıyorum. Bizi yüksek vergi ile baş başa bırakmazlar. İç piyasada başarı için bu şart. İç piyasadaki başarı ise dış piyasa için şart” yorumunda bulundu. Bu tür müdahaleler ile TOGG’un yerli ve yabancı piyasada rekabet edebilecek bir fiyata gelmesi bekleniyor.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst