Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Son dakika: TOGG’un fiyatı belli oldu!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Son yıllarda gelişen teknoloji, değişen tüketici alışkanlıkları ve daha pek çok faktör çerçevesinde dönüşen otomotiv sektörü, şimdiye kadar kullanılan otomobil modellerinden çok daha farklı otomobiller tasarlamaya başladı. Farklı otomobiller içerisinde en çok talep göreni ise elektrikli otomobiller oldu.

2020 yılında başlamış olan ve etkileri azalmış olsa da hala hayatımızda ki varlığını koruyan koronavirüs salgını, ilk yılında pek çok üretim ayağının sekteye uğramasına sebep olmuştu. Sonrasında bulunan virüs aşıları ve alınan diğer tedbirler kapsamında fabrikaların üretim yapmaya geri dönmesi ile birlikte salgının yıkıcı sonuçlara sebep olduğu ortaya çıktı.

En önemli yıkım ise çip krizi olarak gözlendi. Bu kapsamda otomotiv sektörünün içten yanmalı motorlara sahip olan araçların üretimine zaman zaman ara vermesi, elektrikli otomobillerin üretiminin hızlanmasını sağladı. Elektrikli otomobillerinin giderek daha büyük bir payına sahip olmaları, ülkemizi de harekete geçirdi. 2019 yılından bu yana çalışmaları süren yerli ve doğuştan elektrikli Togg için geri sayım başladı.

Bu kapsamda sürekli olarak testlerden geçen yerli otomobilin temmuz ayından itibaren deneme üretimine gireceği ve sene sonu itibari ile de seri üretime geçeceği bildirildi. Togg’da yaşanan gelişmeler hem sektör temsilcileri hem yurtdışı kaynakları hem de tüketiciler tarafından yakından takip edilmeye devam edilirken, tamamladığımız hafta içerisinde yapılan düzenlemeler neticesinde Togg’un merak edilen satış fiyatına ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Yapılan hesaplamalar sonucunda Togg’un ortalama satış fiyatının belli olduğu duyuruldu.
son-dakika-toggun-fiyati-belli-oldu-2.jpg

Togg’un Satış Fiyatı Belli Oldu!

Sene sonunda seri üretime geçecek olan ve bu kapsamda da üretimin yapılacağı Gemlik tesisinde hummalı bir çalışma sürecine giren yerli otomobil Togg hem tüketiciler hem de sektörde yer alan diğer firmalar tarafından heyecan içerisinde bekleniyor. Bu kapsamda elektrikli otomobil piyasasında nasıl bir yere sahip olacağı merak edilen Togg için fiyat tahminleri de yapılıyor.

Tamamladığımız hafta içerisinde yapılan ÖTV düzenlemesi ile birlikte Togg’un tahmini satış fiyatı da ortaya kondu. Yapılan düzenlemeler neticesinde ele alınan Togg satış fiyatı hesabına göre yerli aracın 900 bin TL civarından satışa sunulacağı öngörülüyor.

“Düzenleme Togg İçin Yapıldı!”

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından açıklanan elektrikli otomobil ÖTV düzenlemesi neticesinde fiyat tahmini yapılan Togg için açıklamalarda bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, ÖTV oranının düşürülmesinin Togg’un fiyatının daha cazip hale gelmesini amaçladığını belirtti.

Yüzde 10’a Düşürüldü!

Yapılan ÖTV düzenlemesine göre 700 bin TL’nin ve 160 kW’lık motor gücünün altında olan elektrikli otomobiller için yüzde 10, 700 bin TL’nin ve 160 kW’lık motor gücünün üstünde olan elektrikli otomobiller için ise yüzde 40 ÖTV oranı belirlendi.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst