Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

SİHA’ların Kapsamına İki Ülke Daha Alındı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Son dönemde otomotiv sektöründe yaşanan elektrikli araç üretim furyasına yerli otomobil Togg ile damga vuran Türkiye hem yurtiçi hem de yurtdışı basınında dikkat çekmeyi başardı. Gelişmiş teknolojisi ve aracın tasarımı ile dikkat çeken Togg, ülkemizi dış ülkelere karşı üst düzeyde temsil ederek, göğsümüzün kabarmasını sağladı. Yerli otomobil Togg’un yanı sıra İHA ve SİHA’lar ile de adından söz ettirmeyi başaran Türkiye, savunma araçlarında ki üstün başarısı ile birçok ülkenin dikkatini çekti. İHA ve SİHA’ların sergiledikleri üst düzey performans, birçok ülkenin savunma alanında kendi bünyesine dahil etmek istedikleri araçların arasında yer aldı. Rusya- Ukrayna savaşında üstlendiği büyük sorumluluk ve Yunanistan hükümetinin yetkililerin yaptıkları “İHA ve SİHA’ları tespit edemiyoruz” açıklamaları ile üstün başarısını kanıtlayan yerli araçlar, son olarak iki ülkenin daha radarına takıldı. Savunma alanını genişletmek isteyen Ekvador ve Uruguay, SİHA’lara ilişkin talepte bulundu.

Dışişleri Bakanı Latin Amerika Turunu Tamamladı!

Dışişleri Bakanı Latin Amerika Turunu Tamamladı!
Geçtiğimiz haftalarda Latin Amerika turu kapsamında 6 farklı ülkeyi ziyaret eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ziyaretleri kapsamında yeni gelişmelerin olduğunu vurguladı. Sahada başarılı olan İHA ve SİHA’lar ile ilgilenildiğini belirten Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, gezi gazetecilerin seyahatlere ilişkin sorularını yanıtladı.

Uruguay ve Ekvador ile Yeni Anlaşmalar İmzalandı!

Gazetecilerin sorularına tek tek cevap veren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ziyaret kapsamında iki farklı anlaşmanın imzalandığını açıkladı. Ülkelerin Türk İHA ve SİHA’ları ile yakından ilgilendiklerini ve yine aynı ülkelerin Türk savunma sanayii ile de yakından ilgilendiklerini belirten Bakan Çavuşoğlu, söz konusu anlaşmaların SİHA’lara yönelik olduğunu belirtti. Ayrıca Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, Türk SİHA’larının yurt dışı ülkeleri tarafından bir oyun değiştirici olarak görüldüğünü bildirdi.

"Venezuela Sınırı İçin İlgileniyorlar!"

Soruları yanıtlamaya devam eden Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, Türk SİHA’ları ile Venezuela sınırı özelinde ilgilenildiğini ifade etti. Bakan Çavuşoğlu, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı: “Savunma sanayiimiz ile yakından ilgililer. Konuya ilişkin yatırım talepleri bulunuyor. Biz de onların bu taleplerine karşın ‘Yatırım yapan Türk şirketlerini koruyun’ cevabı verdik”
 

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst