Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

SİHA’lara Bir Talep Daha! İtalya Türkiye’nin Kapısını Çaldı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
265
Tarih boyunca orduların savaş alanlarında elde ettikleri başarıların ya da uğradıkları hezimetlerin sebepleri oldukça merak edilen konu başlıkları arasında yer aldı. Geçmişten ders çıkarmak ve aynı hataları günümüzde de tekrarlamamak amacı ile araştırmalara konu olan tarihi savaşlar, günümüz teknolojisinin ışığında değerlendirilerek yeni stratejilerin geliştirilmesine aracılık etti. Ordu mensuplarına verilen askeri eğitimlerin savaş alanlarında ortaya çıkacak olan sonuçlara doğrudan etkisi olduğu bilinirken günümüzün gelişen teknolojisi, yalnızca askeri eğitimin zafer için yeterli olmadığını gözler önünü serdi. Son olarak Rusya- Ukrayna savaşı ile kanıtlanan bu durum, tüm dünya ülkelerinin envanterlerini gözden geçirmesine aracılık etti. Uzunca bir süredir Ukrayna sınırlarını tehdit eden ve ülke halkı üzerinde büyük bir baskı oluşturan Rus hükümeti, bu senenin başında harekete geçti. 24 Şubat tarihinde Ukrayna sınırlarına resmen giren Rus ordusu, ekonomik üstünlüğünü de kullanarak ülkede kısa süre içerisinde büyük başarılar elde edeceğini düşünürken işler planlandığı gibi gitmedi. Ukrayna ordusu tarafından kullanılan Türk SİHA’ları, Rus askerleri her defasında geri püskürtmeyi başardı. Bayraktar TB2’ler sayesinde sınırlarını teslim etmeyen Ukrayna ordusu, yerli ve milli imkanlar ile tasarlanmış olan insansız hava uçaklarının önemini bir kere daha tüm dünyaya kanıtlamış oldu. Tüm dünya ülkelerinin gözleri önünde, uygulanan tüm yaptırımlara rağmen savaş kararından geri adım atmayan Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin savaş alanında halen istediği sonuçlara ulaşamamışken yerli İHA ve SİHA’ların yeteneklerine şahitlik eden dünya ülkeleri Türkiye’nin kapısını çalmaya başladı. İnsansız hava araçlarını ordularının envanterlerine dahil etmek isteyen ülke yönetimler, Türkiye’den SİHA ve İHA talep etti. Son talebin ise İtalya’dan geldiği öğrenildi.

İtalya Başbakanından SİHA Talebi Geldi!

İtalya Başbakanından SİHA Talebi Geldi!
Libya, Azerbaycan ve Ukrayna’da yeteneklerini sergileyen yerli ve milli SİHA’lar, Türkiye’nin en önemli ihracat kalemlerinden birisi olarak öne çıkmaya devam ederlerken SİHA ihracatında yeni bir gelişme daha yaşandı. İngiltere merkezleri Middle East Eye tarafından düzenlenen yeni bir habere göre geçtiğimiz ay Endonezya’da düzenlenen G- 20 Zirvesi’ne katılım sağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, bir görüşme yaptı. Bu görüşmede Türk SİHA’lar gündeme geldi ve İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan SİHA talep etti.

Göç ile Mücadelede Kullanacak!

Geçtiğimiz ay Endonezya’da düzenlenmiş olan G- 20 Zirvesi küresel çapta yakından takip edilirken ülkelerin gündemlerinde de büyük yankı uyandırdı. Uzun süre boyunca ülkelerin etkileşimlerine ilişkin haberler yapılırken İtalya Başbakanı Giorgia Meloni ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında yapılan görüşmeye Middle East Eye Gazetesi’nde yer verildi. İngiltere merkezli gazete tarafından düzenlenen habere göre İtalya Başbakanı Meloni’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Türk SİHA’ları ile ilgilendiğini belirttiği ve ülkeden SİHA satın almak istediğini söylediği bilgileri yer aldı. Alınan bilgilere göre Meloni, söz konusu SİHA’ları yasa dışı göç ile mücadele kapsamında kullanılmasına işaret edecek.
 

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,467
Mesajlar
5,077
Kullanıcılar
10,114
Son üye
Faruk1510
Üst