Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

SİHA Kızılelma’nın Boyalı Fotoğrafı Paylaşıldı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Türkiye, savunma sanayi alanında yerli ve milli üretimlerine devam ediyor. Rusya- Ukrayna savaşının patlak vermesi ile birlikte önem kazanan Türk İHA ve SİHA’lar, dünya gündeminde sıklık ile yer almaya başladı. Ukrayna ordusu tarafından kullanılan İHA ve SİHA’lar, Rus ordusunun 3 aydan fazladır süren saldırı girişimlerine karşı büyük zaferler kaydetmeyi başardı. 21.yüzyıl dünyasında bir insan dramının yaşandığı Ukrayna coğrafyası, büyük şehirlerinin sınırlarını Türk İHA ve SİHA’lar ile korumaya devam ederken, olası bir savaş durumuna karşın hazırlık olmak isteyen diğer ülkeler hazırlıklarını sürdürüyorlar. Bu kapsamda Türk İHA ve SİHA’larına olan talepleri arttıran ülkeler, insansız hava araçlarının performanslarını ve diğer özelliklerini kendi gündemlerine taşımaya devam ediyorlar. Her yeni günde yeni bir savunma aracına ve mevcut savunma araçlarının gelişimine ilişkin güncel haberler basında yer alırken, bir haber de SİHA Kızılelma’dan geldi. Baykar Teknoloji’nin sahibi Selçuk Bayraktar, SİHA Kızılelma’nın boyalı halini ilk kez paylaştı. Kızılelma’nın görüntülerini gören vatandaşlar, ilgili aracın teknik özelliklerini araştırmaya başladılar.

Selçuk Bayraktar'dan Kızılelma Paylaşımı!

Selçuk Bayraktar'dan Kızılelma Paylaşımı!
Ülkemizin sahip olduğu savunma araçları konusunda önemli bir katkıya sahip olan Baykar Teknoloji, çalışmalarını ilgili tesislerinde sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda resmi Twitter hesabından yeni bir paylaşımda bulunan Baykar Teknoloji’nin sahibi Selçuk Bayraktar, vatandaşları ve savunma araçlarımız ile ilgilenen yurtdışı basınını heyecanlandırdı. Selçuk Bayraktar, ülkemizin savunma gücünü arttırmayı hedefleyen SİHA Kızılelma’ya ilişkin yeni bir paylaşımda bulundu. “MİUS” adı ile bilinen Kızılelma’nın boyalı fotoğrafını ilk kez paylaşan Selçuk Bayraktar, paylaşımına şu notu düştü: "Bayraktar Kızılelma’nın boyalı hali ile ilk fotoğrafı. Ergin Saygun Paşamız, Ömer amcam ve Başkan Köseoğlu."

SİHA Kızılelma Nedir?

Baykar Teknoloji tarafından üretilen SİHA Kızılelma, turbofana sahip olan bir insansız savunma aracı olarak karşımıza çıkmaktadır. İlgili uçağın tasarım ve geliştirme çalışmaları devam etmektedir.

SİHA Kızılelma'nın Özellikleri

MİUS’un genel özellikleri şu şekildedir:
  • Havada kalış süresi: 5 saat
  • Azami kalkış ağırlığı: 6 ton
  • Seyir hızı: 0,6 Mach
  • İleri manevra kabiliyeti
  • Otomatik iniş- kalkış
  • Görüş hattı ötesi haberleşme
  • 13 metre uzunluk, 3,5 metre yükseklik, 11 metre kanat açıklığı
 

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst