Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Sıfır araçlara ÖTV indirimi gelecek mi? 2021


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Bu gün gündemdeki bir konuyu sizlere sunmak istedik. Merakla beklenen Sıfır araçlara ÖTV indirimi gelecek mi? 2021 yılında sıfır otomobillerde ÖTV indirimi ne zaman yapılacak? Tüm bu sorulara sizler için cevap vereceğiz.

Sıfır araçlara ÖTV indirimi gelecek mi? 2021​

Pandemi, dolar kuru ve enflasyon derken sıfır otomobil fiyatları, pandemiden önceki fiyatların hemen hemen 3 katına yaklaştı. Bu yüzden de araç alım satımları baya durağanlaştı.

Özellikle de aracını değiştirmek isteyenler araç almaktan ve aracını satmaktan vazgeçti. Çünkü sıfır otomobillerde aşırı fiyat artışı o modellere olan talebi de düşürmüş duruma geldi.

Bu durgunluğu görenler bir bir ÖTV indirimini gündeme getirmeye başladı. Ayrıca Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, başta ticari araçlar olmak üzere binlerce kişinin ÖTV indirimi beklendiğini açıkladı. Bunun içinde elimizden geleni yapacağız. İnşallah ÖTV indirimini bekleyenlere müjdeli haber çıkaracağız dedi.
Merakla beklenen Sıfır araçlara ÖTV indirimi gelecek mi? 2021 yılında sıfır otomobillerde ÖTV indirimi ne zaman yapılacak? Tüm bu sorulara sizler için cevap vereceğiz.
Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, “Yaş nedeniyle çalışamaz duruma gelen okul servis araçları, taksi ve benzeri birçok ticari aracın yenilenmesi gerektiği unutulmamalı. Bununla birlikte şahsi aracını da yenilemek, satmak isteyen binlerce vatandaş var.

Pandeminin etkilerinden kurtulmaya başladığımız bu dönemde piyasaların canlanması için ticari araçlar başta olmak üzere tüm araçlar için ÖTV indirimi yapılmalı. Bankalar da taşıt kredilerinde elini taşın altına koyarak faizlerde indirim yapmalı” ifadesini kullandı. Başkan daha sonra da bir defaya mahsus aracını ve servisini yenilemek isteyenlere ÖTV indirimi yapılmalıdır.

Keza herkes Sıfır araçlara ÖTV indirimi gelecek mi? 2021 yılında ÖTV indirimi olacak mı? Diye merak etmektedir. En azından bir sefere mahsus, başta ticari araçlar olmak üzere bu işlem devletin zararına değil yararına olacaktır açıklaması yapıldı.
Merakla beklenen Sıfır araçlara ÖTV indirimi gelecek mi? 2021 yılında sıfır otomobillerde ÖTV indirimi ne zaman yapılacak? Tüm bu sorulara sizler için cevap vereceğiz.
Ayrıca ÖTV indirimi bütçe açığına neden olmaz diyerek. “ÖTV indirimi bütçede açık yaratarak devlete zarar ettirmek yerine, tam tersi araçların yenilenmesiyle hem piyasalar zincirleme olumlu etkilenecek, hem üretim ve yatırımların artmasıyla istihdama katkı sağlanacak, hem sanayinin hurda ihtiyacına destek olunacaktır.

Hatta bu ÖTV indiriminin hurda teşviki ile de desteklenmesi, hurda ithalatımızı azaltarak sanayicinin yüzünü güldürürken cari açığa da olumlu katkı yapacaktır” açıklamasında bulundu. Ayrıca pandemi döneminden sıfır otomobil satışı %29 daralma göstermişti. ÖTV indirimi gelirse bu kez bu değerler normal seviyelere inecektir. Çünkü herkes bu fiyatlarda otomobil alıp satmaktan çekiniyor. Bunun için de en az bir sefer 2021 yılında ÖTV indirimi yapılması gerekiyor diyerek sözlerini noktaladı. Sizce de araç almak için ÖTV indirimi gerekmiyor mu?
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst