Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Selçuk Bayraktar’dan ABD’ye “Hodri Meydan” Çıkışı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Türkiye’nin milli gururlarından birisi olan SİHA’ların savunma sanayisine kazandırılması konusunda büyük katkıları bulunan isimlerden birisi olan Selçuk Bayraktar, geçtiğimiz günlerde İstanbul Teknik Üniversitesi’nde öğrenciler ile bir araya geldi. Düzenlenen Milli Teknoloji Hamlesi söyleşisinde SİHA’lara dair ayrıntılı bilgiler veren ve söyleşiye katılan öğrencilerin sorularını yanıtlayan Selçuk Bayraktar, önemli açıklamalara imza attı.

Selçuk Bayraktar Baykar Teknoloji Hakkında Bilgiler Verdi!

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen Milli Teknoloji Hamlesi söyleşisine katılan Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, söyleşi esnasında Baykar Teknoloji’ye yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Üretilen SİHA’lar sayesinde yerli ve milli savunma sanayisine büyük katkıları bulunan isimlerden birisi olarak öne çıkmayı başaran Selçuk Bayraktar, Baykar’ın gelirlerinin yüzde 95’inden fazlasının ihracattan geldiğini söyledi.

20 Ülke ile Sözleşme İmzalandı!

20-ulke-ile-sozlesme-imzalandi.jpg
İTÜ’de katılmış olduğu söyleşi programı kapsamında ülkenin milli gururlarından birisi olan SİHA’ların dünya gündemine damgasını vurduğunu belirten Selçuk Bayraktar, 20 ülke ile imzalanmış güncel anlaşmaların bulunduğunu ifade etti. İnsansız savunma araçları kapsamında 20 ülke ile imzalanan sözleşmeler ile ilgili ayrıntılı bilgiler veren Selçuk Bayraktar, ilgili anlaşma ülkelerinin 13’ünün hali hazırda SİHA’ları aktif olarak kullandığını belirtti.

Selçuk Bayraktar'dan ABD'ye Sert Çıkış!

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrenciler ile gerçekleştirdiği söyleşi esnasında önemli konulara değindi. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde ABD’li bir firmanın Türkiye’ye meydan okuduğunu ve “kısa pistli gemiler için iniş kalkış yeteneğine sahip olan ilk SİHA’yı biz yapacağız” dediğini belirtti. Söyleşi esnasında gerçekleştirmiş olduğu sunumda ABD’li firmanın meydan okumasına sert bir çıkış ile cevap veren Selçuk Bayraktar, geliştirilme aşamasında olan ve dünya ülkelerinin ilk kısa pistli deniz platformlarına iniş kalkış yeteneğine sahip olan SİHA’sının TB3 ismi ile Türkiye’ de üretileceğini garanti etti. Ayrıca TB3’ün söz konusu Amerikalı şirket tarafından kopyalandığı da iddia edildi. Geçtiğimiz hafta “ilk biz yapacağız” meydan okumasında bulunan ABD’li şirketin, General Atomics şirketi olduğu anlaşıldı. Şirket MQ- 9B STOL İHA ismi ile üretecek olduğu aracı, kamuoyuna tanıttı.
 

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst