Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Selçuk Bayraktar: Yerli ve Milli SİHA’lar Dünyanın En İyisi


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Savunma sanayiinde önde gelen isimlerden biri olan Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Katar merkezli El Cezire televizyonuna önemli açıklamalarda bulundu. İnsansız savaş uçakları üzerinde çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Bayraktar, dünya çapında hayranlık uyandıran yerli ve milli SİHA’lar hakkında konuştu. Yerli İHA ve SİHA’ları değerlendiren Bayraktar, Türk silahlı insansız hava araçlarının İdlib ve Karabağ’daki başarılarını hatırlattı. Türkiye’nin ürettiği İHA ve SİHA’lar dünya çapında tüm dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Son yıllarda Türkiye’nin savunma sanayiinde dışa bağımlılığını azaltan ve çeşitli ülkelere ihraç edilen yerli insansız hava araçlarının popülerliği her geçen gün artıyor. Son olarak Ukrayna da yerli SİHA’larımızdan satın almış ve Rusya ile yaşanabilecek sıcak çatışmada bu araçların kullanılabileceğini duyurmuştu.

Türkiye Dünyada İlk Üçe Girdi

turkiye-dunyada.jpg
Avrupa ülkelerinin silahlı insansız hava araçları üretiminde Türkiye ile kıyaslanabilir platformlara sahip olmadığını belirten Bayraktar’ın açıklamaları uluslararası alanda büyük ilgi gördü. Selçuk Bayraktar, silahlı insansız hava araçları sanayii sektöründe ABD, Çin ve İsrail üstünlüğüne dikkat çekti. Bu sektörün bu ülkeler tarafından işgal edildiğini ancak Türkiye'nin dünyada ilk üçte olduğunu dile getirdi. Selçuk Bayraktar daha önce bu konu hakkında yaptığı açıklamada “Türkiye'nin stratejik en büyük insansız hava aracı. Dünyada sadece birkaç ülke var bu sınıfta insansız hava aracı geliştirebilen. 3 ülkenin arasına girmiş olduk. Bizim ekibimiz çok genç 13 farklı mühendislik dalında 1500 kişilik bir ekibimiz var. Yaş ortalaması 30 diyebilirim.” ifadelerini kullanmıştı.

16 Ülkeye İhraç Ediliyor

Türkiye savunma sanayiinde İHA ve SİHA denilince akla gelen ilk isimlerden Baykar firması adından söz ettirmeye devam ediyor. Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar son olarak Katar merkezli El Cezire televizyonuna açıklamalarda bulundu. Yerli ve milli SİHA’ları değerlendiren Bayraktar, “Türkiye’nin ürettiği insansız hava araçları dünyanın en iyisi” ifadelerini kullandı. İHA ve SİHA üretiminde son teknoloji kullanılarak yapılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye’nin bu alanda dışa bağımlılıktan kurtulduğunu vurgulayan Bayraktar, insansız savaş uçakları üzerinde çalışmaların devam ettiğini de sözlerine ekledi. Baykar Teknoloji Lideri, Türk SİHA’larının günümüde 16 farklı ülkede savunma alanında çalıştığını söyledi.
 

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst